Mehmet Öz'den kardeşi Nazlım Suna Öz'e yeni suçlama! Avukatlar konuştu...

Mehmet Öz'den kardeşi Nazlım Suna Öz'e yeni suçlama! Avukatlar konuştu...

Dünyaca namlı kalp cerrahı Mehmet Öz, kardeşi Nazlım Suna Öz hakkında babalarının vasiyetnamesini sahte dokümanlarla değiştirdiğini iddia ederek dava açmıştı. Dr. Öz, kardeşi Nazlım Suna Öz…

Dünyaca namlı kalp cerrahı Mehmet Öz, babalarının vasiyetnamesini sahte dokümanlarla değiştirdiğini iddia ederek, 'vasiyetnamenin iptali' istemiyle dava ettiği kardeşi Nazlım Suna Öz hakkında savcılığa 2'nci defa kabahat bülteninde bulundu. Öz, avukatlarıyla aracılığıyla verdiği kabahat bülteni arzuhalinde, Nazlım Suna Öz ile babasına ait ortak banka hesabındaki formların sahte olduğunu öne sürdü. Arzuhalde, Nazlım Suna Öz'nam sahte formları kullanarak, 2019 senesinde ölüm eden babasının hesabından yüklü ölçüde para sürüklediği iddia edildi.

Kardeşler arasındaki davada yaşanan büyümelerle alakalı bilgi veren Mehmet Öz'nam avukatlarından Alperen Atılgan, "Nazlım Suna Öz hakkında savcılığa iki kabahat bülteninde bulunduk. Bunlardan biri 2018 tarihli vasiyetnameye ait öbürü ise İstanbul'da yer alan bir özel bankadaki Mustafa Öz ile Nazlım Suna  Öz arasında ortak olduğu iddia edilen hesaba aittir. 2018 senesindeki vasiyetnamenin, 2003 senesinde Mustafa Öz tarafından yazılan vasiyetnameden fotomontaj usulüyle yapıştırılmasıyla oluşturulduğunu bilirkişi kurulu tespit etti. Biz de kabahat bülteninde bulunduk. Mustafa Öz ile Nazlım Suna Öz arasındaki ortak hesap olduğu iddia edilen vakada ise, ortak hesap formları tarafımızca bilirkişi kurullarına araştırdırıldı. Ortak hesaptaki yazı ve imzaların Mustafa Öz'e ait olmadığı bilirkişi kurullarınca ortaya çıkartıldı" dedi.

"NAZLIM SUNA ÖZ, TÜM PARAYI KENDİ HESABINA GEÇİRMİŞTİR"

Avukat Atılgan "Mehmet Öz ve kız kardeşi arasında muhtelif anlaşmazlıklar bulunmaktadır.  Bunlardan biri vasiyetnamenin iptali davası öbürü ise servete ait alacak davasıdır. Mehmet Öz'nam hiç bir zaman para, pul ve eşi evhamları olmamıştır. Sadece babasının 2008 tarinde yazıp, tüm mülk varlığını ne biçimde dağıtacağını sarihçe belirttiği vasiyetnamedeki son isteminin yerine getirilmesini istemektedir. Bu nedenden dolayı tüm bu davalar ikame edilmiştir. Nazlım Suna Öz'nam babasının sıhhatinde ve babası yoğun bakımda uyurken tüm parayı sürükleyerek, kendi hesabına geçirmesinden dolayı dava devam etmektedir" biçiminde konuştu.

Mehmet Özden kardeşi Nazlım Suna Öze yeni suçlama Avukatlar konuştu...

"BENİM MÜVEKKİLİM HİÇ BİR ZAMAN MÜLK MAL MÜNAKAŞASINDA OLMAMIŞTIR"

Avukat Erhan Baki Selek de "Müvekkilim hiç bir zaman para pul mülk mal münakaşasında olmamıştır. Tek isteği rahmetli babası Prof. Dr. Mustafa Öz'nam son hevesinin yerine getirilmesidir" dedi.

NE OLMUŞTU?

Baba Mustafa Öz, 22 Ocak 2003’te mülk varlıklarını servetçilerine denk bir biçimde dağıttığı bir vasiyetname hazırladı.12 Ağustos 2008’de yeni bir vasiyetname hazırlayan baba Öz, tüm mülk varlığını ABD’de kendi ismine kurulmuş olan Mustafa Öz Vakfı’na vazgeçti. Vakfın idaresinde ise tüm aile bireylerini  denk olarak gözetecek biçimde oğlu Prof. Dr. Mehmet Öz'nam bulunmasını istedi.

Prof. Dr. Mustafa Öz 2019 senesinin şubat ayında ölüm ettiğinde geride servetçisi olarak eşi Yıldız Suna Öz ile çocukları Prof. Dr. Mehmet Öz, Fatma Seval Öz ve Nazlım Suna Öz kaldı.

Vasiyetname duruşmaya taşındı. Mustafa Öz’nam 2008 tarihli vasiyetnamesi, İstanbul 7. Asliye 

Hukuk Duruşması’ndeki dava dosyasına sunuldu. Nazlım Suna Öz’nam avukatı da daha evvel bahsi geçmeyen 22 Ocak 2018 tarihli bir vasiyetnameyi dava dosyasına sundu.