Melek İpek 108 gün sonra tahliye olmuştu! Kızlarıyla tatile çıktı

Melek İpek 108 gün sonra tahliye olmuştu! Kızlarıyla tatile çıktı

Antalya'da eziyetçi eşini öldürdüğü mazeretiyle tutuklu olan ve 108 günün ardından dün gece tahliye edilen Melek İpek 31, sabaha kadar kızları ve ailesiyle hasret giderdi. Kızlarının tahliye…

Döşemealtı ilçesinde servis sürücülüğü yapan Ramazan İpek 36 ile 12 senelik eşi Melek İpek arasında, 7 Ocak gecesi yaşadıkları müstakil konutta münakaşa çıktı. Münakaşa sonrası Ramazan İpek, eşini kelepçe takarak üryan biçimde saatlerce hırpaladı. Eziyet ve dayaktan gözleri şişen ve morluk oluşan Melek İpek halsiz kalırken, eşi Ramazan İpek kendisini ve 2 çocuğunu öldüreceğini belirterek sabaha karşı konuttan dağıldı. Birkaç saat sonra konuta dönen Ramazan İpek, karşısında elleri kelepçeli halde av tüfeğiyle bekleyen Melek İpek'i buldu. İkili arasında çıkan itiş kakış sırasında Melek İpek, tüfekle eşini vurup öldürdü. Nezaretine alınan Melek İpek, çıkarıldığı Barış Ceza Egemenliği tarafına hapsedildi.

Döşemealtı L Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu olan Melek İpek, dün saat 16.30'da Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde üçüncü defa dominant karşısına çıktı. Melek İpek'in, 'hukuki korunmada hududun aşılması mazur görülebilecek bir coşku, fobi ve telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez' kararı gereğince tahliyesine karar verildi. 108 gün sonra serbestliğine kavuşan Melek İpek, kararı dinleyince ağlarken, duruşma kuruluya teşekkür etti. Tahliye kararının ardından Melek İpek, dün saat 20.30 sıralarında cezaevinden tahliye edildi.

Melek İpek 108 gün sonra tahliye olmuştu Kızlarıyla tatile çıktı

AİLESİ KURBAN KESTİ

Cezaevi çıkışında hürlüğe adım atan Melek İpek, kızları Ceylin Deniz ve İkra Nur'u görünce koşarak sarıldı. Gözyaşları eşliğinde kızlarına uzun vakit sarılan İpek, onları çok özlediğini söyledi. Cezaevinin önünde basın üyelerine yaptığı açıklamalarının ardından İpek, ailesiyle beraber baba evine döndü. Ailesi, akrabalarıyla toplanan Melek İpek, gecenin ilerleyen saatlerinde kızları ve kız kardeşi Nimet Çelik'le beraber kalarak sabaha kadar sohbet edip, hasret giderdi. İpek'in konuta gelmesiyle konutta bayram havasının estiğini belirten Çelik ailesi, kızları Melek İpek'in tahliye kararı için kurban kesti.

KIZLARIYLA BAŞBAŞA TATİLDE

Cinayetten 108 gün sonra serbestliğine kavuşan Melek İpek, kızları Ceylin Deniz ve İkra Nur'u alarak yaşadığı güç günleri unutmak ve dinlenmek için tatile çıktı. İpek'in bir vakit kızlarıyla yalnız kalıp dinleneceğini belirten avukatı Ahmet Onaran, anne ve kızlarının gözlerden uzak bir ilçede tatilde olduğunu söyledi.

Melek İpek 108 gün sonra tahliye olmuştu Kızlarıyla tatile çıktı