Melike Öcalan'dan Mehmet Ali Erbil açıklaması

Melike Öcalan'dan Mehmet Ali Erbil açıklaması

Mehmet Ali Erbil, evvelki gün tertip edilen ödül merasiminde sunucu Melike Öcalan ile yaşadığı diyalogla gündeme gelmiş ve sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki sürüklemişti. Yaşanan bu hadisenin

Mehmet Ali Erbil, geçtiğimiz günlerde hakikatleşen bir ödül merasimine katıldı. Ödül vermek için sahneye çıkan Mehmet Ali Erbil'in, sahnede gecesinin sunucusu Melike Öcalan'a söyledikleri sosyal medyada gündem oldu.

 Erbil, programın sunucusu Melike Öcalan’a yönelerek, “Çok hoşlaşmışsın sen. Elimi değdirdiğim herkes meşhur oluyordu. Bir sana değdiremedim elimi.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Erbil'in bu lafları sosyal medyada büyük tepki gördü. 

 "İSTEMEDİĞİM BİR GİDİŞATIN İÇİNDE KALDIM

Bugün 2. Sayfa programına telefonla bağlanan Melike Öcalan, Mehmet Ali Erbil'in lafları için şunları söyledi:

-Vakayı iki gün evvel yaşadığı için tesirini henüz atlatamadım. Çok beğendiğimiz, kıymetli bir ağabeyimizin ödül gecesinde böyle bir şeyin konuşuluyor olması can sıkıcı. Ufak yaşlardan beri sektördeyim ve içinde yer almak istemediğim bir gidişatın içinde kaldım. Üzücü bir şey. Mevzu değişik yerlere gidecek diye sakin kalmaya çalıştım.

-Burada can sıkıcı olan vaziyet şu; ben onu iş büyüğü olarak sahneye davet ettiğim bir kadının yalnızca galibiyetiyle, teçhizatıyla bir yerlere gelmiş olmasına donakalması. Aydın diyebileceğimiz, tiyatro eğitimi almış birinin bu vaziyete afallıyor olması geldiğimiz noktada çok üzücü. Bizlere misal olması gerekiyor. Bir kadının erkeğin eli dokunmadan bir yerlere gelebilmesine donakalınması gerçekten çok üzücü. Mehmet Ali Erbil geceden sonra beni aramadı. Türk kadını bu psikolojik şiddeti çok uzun senelerdir yaşıyor. Şaka denilen şey gülünç olur ama Mehmet Ali Erbil'in lafları gülünç değil. Burada terazinin kantarı baya bir kaçmış.

"MEHMET ALİ ERBİL'LE YAN YANA GELMEK İSTEMEM"
-Üzerimdeki şok hali hazırda devam ediyor. 20 yıldır hiç böyle bir şeyle karşı karşıya kalmamıştım. Yaşamım süresince profesyonel olmaya çalıştım ama Mehmet Ali Erbil'le muhtemel olduğu kadar yan yana gelmek istemem. Zati laflarının devamında kendisi de doğru olmadığını söyledi. Hiçbir kadın meslektaşımın böyle bir yaşamasını istemem. Tanımadığım takipçilerimin beni desteklemesi çok duygulandırdı."