Mersin'de eski sevgiliden iğrenç tehdit! Sözleri şoke etti

Mersin'de eski sevgiliden iğrenç tehdit! Sözleri şoke etti

Mersin'de N.P.'nin 18 uygunsuz görüntülerini cep telefonu kamerasıyla kaydolarak, sosyal medyadan yaydığı iddia edilen daha önceki erkek dostu H.G. 23 dominant karşısına çıktı. H.G., "Videoyu…

Duruşmada laf alan tutuksuz maznunlardan H.G., "Ben netlikle videoları kimseyle paylaşmadım. O yarıyıl yaşının 18'den büyük olduğunu sanıyordum" dedi.

Üniversite talebesi N.P., daha önceki erkek dostu H.G.'nin uygunsuz görüntülerini cep telefonu kamerasıyla saklıca sürükleyerek, şantaj yaptığı ve ardından sosyal medya hesabından yayınladığı iddiasıyla geçen senenin Haziran ayında savcılığa kabahat ilanında bulundu. H.G. hakkında, Mersin 21'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'yakışıksızlık' kabahatinden dava açıldı. Davanın ilk mahkemesine, askerlik misyonunu yerine getiren H.G. katılmadı. Görüntüleri yaymasında takviyeci olduğu iddia edilen M.K.'nin ikinci mahkemede hazır edilmesine karar verilip, mahkeme ertelendi.

'BİRDEN FAZLA VİDEO ÇEKTİM'

Davanın ikinci mahkemesine ise tutuksuz maznunlar H.G. ve M.K.'nin yanı gizeme şahit olarak N.P.'nin annesi A.T. ile taraf avukatlar katıldı. Mahkemede söz verilen maznun H.G., mevzubahisi görüntüleri N.P.'nin rızası ile sürüklediğini öne sürerek, "Videoyu kendisine yollamamı istedi. Ben de gönderdim daha sonra telefonumdan sildim. Bu biçimde videoları birden fazla çektim ardından aramız bozuldu, ufalamak istedim. Bana olan tutumları değişti, köyüme gelerek, bıçakla saldırdı. Ben netlikle videoları kimseyle paylaşmadım. O yarıyıl yaşının 18'den büyük olduğunu sanıyordum" dedi.

Mahkemede M.K. ise "Takribî 2 sene evvel ismini öğrenmediğim, tanımadığım birisi tarafından WhatsApp uygulaması üzerinden N.P.'nin üryan resmi bana sevk edildi. Gönderen şahıs bana 'Senin dostun da böyle çıktı, dikkatli ol' diye ileti gönderdi. Ben iletileri sildim ancak otomatik olarak resimler galeriye kaydediyormuş. Telefondaki meseleler sebebiyle resimleri hafıza kartına kopyalamıştım, o da arada kaybolmuş. H.G., N.P. ile alakalı kanıtlar aradığını söyledi. Ben de galeri hakimiyet edince o resimleri bulup verdim. Ben ispat olarak kullanması için bir tane resim verdim" diye konuştu.

'BİRLİKTE OLMAZSAN AİLENE SÖYLERİM' DEMİŞ

Davada şahit olarak dinlenen N.P.'nin annesi A.T. ise "Kızım bir gece konutta maznunlarla telefonla görüntülü olarak tartışıyordu. H.G.'nin kızıma 'Şayet benimle beraber olmazsan senin tam görüntülerini ve resimlerini ailene söylerim' diyordu. Vakadan sonra kızım içine kapandı. Benimle dahi konuşmuyordu. Psikolojisi bozuldu" dedi.

Tarafları dinleyen duruşma kurulu, beceriksizlerin giderilmesi için mahkemeyi erteledi. Duruşma ayrıca N.P.'nin kabahatten hasar gördüğüne kanı getirerek, davaya katılma arzını kabul etti.