Mesleğine geri döndü: 'Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor' demişti

Mesleğine geri döndü: 'Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor' demişti

Seneler evvel kariyerinin en parlak yarıyılındayken "Günlüğü 10 bin dolardan daha az bir iş için yatağımdan dahi çıkmam" demişti. Bu laflarıyla belleklere kazınan model, geçip giden senelere alan okumak

EVVEL YAŞADIKLARINI ANLATTI ŞİMDİ DE İŞİNE DÖNDÜ
Uzun vakit ortadan kayboldu ama sonunda dayanamadı ve "Artık saklanmayacağım" dedi. Evvel başına gelenleri anlattı sonra da işine döndü ve ünlü bir şirket için nesnel karşısına geçti.

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

ÜNLÜ İŞLETMENİN TANITIM SURATI OLDU
Magazin gündemini yakından takip edenler bunun bir yarıyılın ünlü modeli Linda Evangelista'nın hikayesi olduğunu çoktan anımsadı. 57 yaşındaki Evangelista ünlü bir işletmenin tanıtım suratı olduğunu ve gelecek eylül ayında New York'ta tertip edilecek bir defilede görev alacağını sosyal medya hesabından duyurdu. Onun bu paylaşımına da takipçilerinden çok sayıda alkış ve destek iletiyi geldi.

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

FİLTRELEME TEKNİKLERİ KULLANILDI
Evangelista'nın paylaşımında muhtelif filtreleme tekniklerinden faydalanıldığı ve suratında oluşan deformasyonun yerinde esintiler estiği de dikkat çekti. Evangalista, bu senenin başında hoşluğunu gözetmek emeliyle yaptırdığı estetik işlemlerin makûs giden neticelerini tam sarihliğiyle gözler önüne sermişti.

'SAKLANMA ZAMANI BİTTİ' DEMİŞTİ: Son beş yıldır kariyerini de bir yana vazgeçerek ters giden estetik harekâtın izlerini silmeye çalışan Linda Evangelista, bu senenin başında sözünü yakaladı ve gerçekten de saklanmayı bir yana vazgeçti. Yakın zamana kadar caddede tanıdığı birileriyle karşılaşmaktan korktuğunu itiraf eden model, geçen şubat ayında bir mecmuaya müzakere verip başına gelenleri anlattı ve "artık saklanma zamanı bitti" diye konuştu.

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

BAŞINA GELENLERİ ANLATMAYA KARAR VERDİ
Bu ünlü model, 1980 ve 90'larda moda dünyasına damgasını vuran Linda Evangelista'dan başkası değil. Bugün 56 yaşında olan Linda Evangelista, 2016 senesinde geçirdiği yağ dondurma işlemi sonrası hiç beklemediği bazı yan tesirlerle karşılaşmış ve bedeni bir daha düzenlenmesi olası olmayan bir biçimde deforme olmuştu. Evangelista, bu senenin şubat ayında People mecmuasına bir müzakere verip artık saklanmak yerine başına gelenleri sarih sarih paylaşmaya karar verdiğini itiraf etmişti. Görünüşe göre de sözünü yakaladı.

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

SAKLANMAKTAN VAZGEÇTİ
Son beş yıldır olası olduğunca insan içine çıkmayan bir çocuk annesi Linda Evangelista, zaman zaman günlük hayatını sürdürürken görüntüleniyor. Böyle zamanlarda da koronivirüsten korunmak için kullandığı maske dışında tanınmamak için hiçbir şey yapmıyor. 

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

SOPHIA LOREN'E BENZETİLİYORDU
Kariyerinin en parlak yarıyılında, sinemanın gelmiş geçmiş en hoş yıldızlarından biri olan Sophia Loren'e benzetilen Linda Evangelista, formunu ve genç görünümünü gözetmek emeliyle yaptırdığı yağ dondurma işlemi sonrasında bütün tersine şişmanlamış, tüm bedeninde yumrular oluşmuş ve suratı da daha öncekisinden çok değişik bir hale gelmişti.

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

MAKYAJ DAHİ YAPMIYOR
2016'dan bu yana kameralardan, nesnellerden ve meraklı gözlerden uzak duran Linda Evangelista, suratını gizlememek bir yana makyaj dahi yapmadan caddeye çıkmaya başladı bir zamandır. 

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

TAM CESARETİNİ TOPLADI VE MÜZAKERE VERDİ
Gösteri dünyasında çalışan kadın ünlüler üzerindeki "genç ve hoş görünme" baskısından en çok etkilenen bireylerden biri top model Linda Evangelista bu zorlu tecrübeyi yaşayan birey. 1980'lerde ve 90'larda kariyerinin en parlak yarıyılını yaşayan 56 yaşındaki Evangelista, ters giden ve hayatını güçleştiren estetik işlemlerin ardından, beş sene süresince sözcüğün bütün anlamıyla ortadan kaybolmuştu. Geçen sene sosyal medyadan yaptığı açıklamanın ardından tekerrür suskunluğa gömülen Evangalista "Artık saklanma yarıyılım bitti" dedi ve People mecmuasına bir müzakere verdi. Bu arada fiziksel görünüşünün nasıl değiştiğini de verdiği pozlarla gözler önüne serdi.

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

DÜNYANIN EN ÇOK RESMİ ÇEKİLEN İNSANIYDI
Bir yarıyıl "dünyanın en çok resmi çekilen insanı" unvanını taşıyan Linda Evangelista, bedenindeki yağ hücrelerini dondurmak için geçirdiği ama sonra hayatını zindana çeviren estetik işlemlerin ardından yaşadığı fiziksel ve ruhsal acıları anlattı People mecmuasına. Yağ aldırma başka bir deyişle Liposuction'a seçenek olarak görülen Yağ Dondurma usulünden sonra Evangelista'nın bedeni geri dönülmez bir şekilde deforme oldu. Ünlü model, çalışamaz hale geldiğini ileri sürerek Estetik İşlem yapan muayenehane aleyhine 50 milyon dolarlık bir tazminat davası açtı.

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

'TANIDIĞIM BİRİNE RASTLAYACAĞIM DİYE ÖDÜM KOPUYOR'
Linda Evangelista, People mecmuasına bir yandan ağlayarak şunları söyledi: "Daha Öncekinden podyumda olmayı severdim. Ama şimdi tanıdığım biriyle karşılaşmaktan ödüm kopuyor. Artık böyle devamlı saklanarak ve utanarak yaşayamam. Bu acıyla daha fazla yaşayamam. Sonunda konuşmaya hazır seziyorum kendimi."

Evangelista, yağ dondurma operasyonundan sonraki iki- üç ay içinde uyluklarında ve göğüs bölgesinde şişlikler fark etmeye başladığını anlattı. Küçültmek istediği bölgelerin bir anda ve anlaşılmaz biçimde kocamanlaşmaya başladığını ekledi. İlerleyen süreçte bu bölgelerin artık hissiz hale geldiğini belirtti ünlü model.

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

'USUMU YİTİRMİŞ GİBİ HİSSETTİM'
Bu vahim büyümenin ardından yaşadıklarını da şöyle anlattı Evangelista: "Meseleyi kendim çözmeye çalıştım. Zira bir şeyleri yanlış yaptığımı düşünüyordum. Daha fazla Perhiz ve daha fazla egzersiz yapmaya başladım. Hiç Yemek yemediğim bir noktaya geldim. Bir vakit sonra da usumu kaybettiğimi düşünmeye başladım."

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

PARADOKSAL YAĞ HİPERPLAZİSİ TEŞHİSİ KONULDU
Fakat tam gayretlerinin neticesinde gidişatı düzelmeyince bu kere hekime gittiğini anlattı Linda Evangelista. O ziyaretin ardından kendisine "paradoksal yağ hiperplazisi" teşhisi konulduğuna sözlerine ilave etti. Hekiminin, kendisine yağ dondurma işlemi yapan muayenehaneyle iletişim kurduğunu söyledi Evangelista. Muayenehane de alana gelen deformasyonları fiyatsız olarak düzenlemeyi öneri etti. Fakat bunun karşılığında Evangelista'dan bir isteği vardı: Saklılık uyuşması imza atması.

YAĞ HÜCRESİ HİPERLAZİSİ PARADOKSAL YAĞ HİPERLAZİSİ NEDİR?: Yağ ve hücre harabelerinden oluşan cildinizin elastik ve nemli kalmasına takviyeci olan hafif yağlı bir katman oluşturur. Yağ hiperplazisi, yağ bezleri sıkışan sebum ile genişlediğinde ortaya çıkar. Bu vaziyet, ciltte, özellikle de yüzde parlak şişlikler oluşturur.

 

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

İKİ KERE YAĞ ALDIRMA İŞLEMİ GEÇİRDİ
Linda Evangelista bunu yalanladı ve meseleyi çözmek için bu kere yağ aldırma işlemi liposuction yaptırmaya karar verdi. 2016 senesinde bu defa da bu işlem için bıçak altına yattı Evangelista. Sonrasında yaşadıklarını da şöyle anlattı: "Yağ aldırdıktan sonra sekiz hafta süresince kompresyon elbisesi, kuşak ve çene kayışı kullanmak zorunda kaldım. Zira bana dikkatli olmazsam PAH'ın Paradoksal Yağ Hiperplazisi tekrarlayabileceği söylendi. Ardından 2017 senesinde ikinci bir yağ aldırma harekâtı da geçirdim."

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

'AYNADAKİ BİREY BANA BENZEMİYOR'
Ama bu mücadeleleri de hiçbir işe yaramadı. Bedenindeki deformasyon bir cinsli düzelmedi. Şayet koruma kuşakları kullanmazsa bedenindeki şişliklerin kanama noktasına geldiğini anlattı ünlü modem. Bu süreçte duruşunun bozulduğunu, kollarını iki yana rahatça vazgeçemediğini de laflarına ekledi. Evangelista tam bu yaşadıkları suratından neler sezdiğini ise "Aynaya bakmıyorum. Aynadaki birey bana benzemiyor" diyerek ifade etti. Bu görünümüyle hiçbir modacının da kendisiyle çalışmak istemeyeceğini söyledi.

Linda Evangelista, ilk olarak geçen sene sosyal medya hesabından yaşadıklarını paylaşmıştı. Aynalara dahi bakamadığını anlatan model, artık kendinden utanma ve saklanma sürecinden çıktığını açıkladı. Ünlü bir mecmuaya kapak pozu verdi, estetik harekâtlardan sonra son halini gözler önüne serip yine hayata tutunmak için tükettiği çabayı anlattı.

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

'BÖYLE GÖRÜNECEĞİMİ HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM'
Linda Evangelista mülakatta her zaman genç ve formda görünmek isteyenler için "ibret" kalitesinde laflar da sarf etti: "Neden kendi vücudumuza bunu yapma lüzumu seziyoruz. Her zaman yaşlanacağımı öğreniyordum. Bedenimde bazı başkalaşımlar olacağını da. Ama bu biçimde görüneceğimi hiç düşünmemiştim."  Evangelista bu yaşadıklarının ardından kimliğini kaybettiğini de laflarına ekledi. "Fiziksel olarak kendimi tanıyamıyorum. Ama kendimi insan olarak da tanıyamıyorum artık. O kadın kendi daha önceki halinden laf ediyor bir biçimde gitti.

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

AYNI SORUNLARI YAŞAYANLARA DESTEK OLMAK İSTİYOR
Uzun vakit gözlerden saklanmış olsa da Evangelista artık kendisiyle eş meseleler yaşayanlara da misal olması için başına gelenleri anlatmaktan çekinmiyor. Böylece kendisiyle eş tecrübeler yaşayanları da rahatlatmayı kastediyor. Bunu da şu laflarla ifade ediyor: "Umarım utancımdan azıcık kurtulabilir ve benimle aynı gidişatta olan insanlara dayanak edebilirim."

'Evangelista, hemen her gün bu estetik uygulamalar neticeyi kaybettiklerini geri kazanmak için büyük bir gayret harcadığına gizlemedi. Ama bu mevzuda kesin olarak karar verdiği bir ayrıntı daha var ve bunu da şu tümceyle anlattı: "Artık saklanmayacağım."

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

'GÜNLÜK 10 BİN DOLARIN ALTINDA BİR İŞ İÇİN YATAKTAN DAHİ ÇIKMAM'
Naomi Campbell, Cindy Crawford, Kate Moss, Christy Turlington Burns ve Claudia Schiffer ile beraber 90'ların 'Muhteşem 6'lısı' top modelleri arasında olan Linda Evangelista bir yarıyıl, 'Günlük 10 bin doların altında bir iş için yataktan dahi kalkmam' açıklamasıyla gündem olmuştu.

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

ÜNLÜ MARKALARIN GÖZDESİYDİ
Modellik kariyerine 16 yaşında başlayan Linda Evangelista, Seçkine Model Look ajansı tarafından keşfedildi. 1987'de Seçkine model ajansının Paris bürosunun başkanı olan milyoner Gerald Marie ile evlendi. 1993 senesinde boşandı. 2006 Ekim ayında dünyanın en zengin iş adamlarından, şimdi Sinema oyuncusu Salma Hayek'le konutlu olan François-Henri Pinault ile beraber oldu ve bu birliktelikten Augustin James adlı bir oğlu oldu. 90'ların en ünlü top modellerinden biri olan Evangelista; NARS, Fendi, L'Oreal, Chanel, Moschino gibi pek çok ünlü markayla çalıştı. Ünlü model, 2014 senesinde mirasının 18 milyon dolar takribî 50 milyon TL olduğunu söylemişti.

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

ÜNLÜ MARKALARIN GÖZDESİYDİ
Linda Evangelista bir yarıyıl özel hayatıyla da çok gündemdeydi. Model ilk konutluluğunu 1987 senesinde Gérald Marie ile yaptı. Bu konutluluk, 1993'te sona erdi. Kanada'da yaşayan İtalyan asıllı bir aileye üye olan Evangelista o sırada 22 yaşındaydı. Seçkine Model'in genel müdürü olan Marie ile yaptığı bu konutluluk onun moda dünyasında süratle yükselmesine neden oldu. Bu arada Linda Evangelista'nın annesi tarafından liseyi tamamladığı sene moda dünyasına yönlendirildiğini andırdıralım.

Mesleğine geri döndü: Yüzümü görecekler diye ödüm kopuyor demişti

OĞLUNUN BABASI ÜNLÜ İŞ İNSANI PINAULT
Gerard Marie ile konutluluğu bittikten sonra Amerika Birleşik Devletlerine giden Evangelista, oyuncu Kyle MacLachlan ile altı sene süren bir romantik ilişki yaşadı. Bunun ardından 1998'de Fransa ulusal futbol ekibinin kalecisi Fabien Barthez ile aşk yaşadı. Evangelista bu ilişkiden anne olmaya hazırlanırken bir düşük yaptı. Bundan sonra Evangelista şu anda 15 yaşında olan oğlunu dünyaya getirdi. Bu bebeğin babasının kim olduğunu uzun vakit gizledi. Fakat daha sonra oğlunun babasının, 2005 ile 2006 arasında ilişki yaşadığı iş insanı François Henri Pinault olduğu ortaya çıktı. Pinault, sonradan ünlü oyuncu Salma Hayek ile evlendi.