Metehan köpeklerden kaçarken düştü, dalağı parçalandı

Metehan köpeklerden kaçarken düştü, dalağı parçalandı

Çorum'da avare köpeklerden kaçarken balansını kaybedip, düşen Metehan Üresin 14 ağır yaralandı. Düşmeye bağlı dalağı ufalanan Üresin'in operasyon edildiği ve hayati riski sıçradığı bildirildi.

Vaka, 5 Mayıs'ta Buharaevler Semti, 5'inci Cadde'de alana geldi. Avare köpeklerden kaçmaya çalışan 8'inci sınıf talebesi Metehan Üresin, balansını kaybedince refüje takılıp sert biçimde zemine düştü. İhbarla gelen sağlık takımlarınca Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Üresin'in düşmeye bağlı dalağının ufalandığı tanımlandı. Harekât geçiren Üresin'in yoğun bakımdaki rehabilitasyonu sürüyor. Metehan Üresin'in hayati riski atlattığı bildirildi.

Metehan köpeklerden kaçarken düştü, dalağı parçalandı


'TEMKİN ALINMASINI İSTİYORUZ'

Avare köpekler için temkin alınmasını isteyen baba Arslan Üresin, "Köpeklerden korkup, kaçmak istemiş. Bu sırada sert biçimde düşmüş. Hekiminin anlattığına göre, yere çok sert düştüğü için dalağı bölünmüş. Çocuğum, büyük bir kasvet yaşıyor. Oğlumun şu an için hayati riski bulunmuyor. Bunların olmasını elbette istemezdik, başka canlar yanmasın. Elbette köpeklerinin de yaşam hakları var, bunu öğreniyoruz; temkin alınmasını istiyoruz" dedi.