Meteoroloji bölge bölge sıraladı ve uyardı! Perşembe gününe dikkat!

Meteoroloji bölge bölge sıraladı ve uyardı! Perşembe gününe dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden peş peşe ehemmiyetli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıkları hafta başından itibaren çoğalarak kuzey, iç ve batı kesimlerde…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün fotoğrafı Twitter hesabı üzerinden paylaşımı şu biçimde:

“Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren çoğalarak kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim klasikleri üzerine çıkacağı, ancak Perşembe gününden itibaren tekerrür eksileceği hipotez ediliyor.”

Haftalık Hava Vaziyeti
4 - 10 Nisan 2021
Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren çoğalarak kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim klasikleri üzerine çıkacağı, ancak Perşembe gününden itibaren tekerrür eksileceği hipotez ediliyor. pic.twitter.com/Dn6tWUSDbz

— Meteoroloji MGM @meteoroloji_twi April 3, 2021

 

MARMARA BÖLGESİ'NDE PARÇALI VE ÇOK BULUTLU HAVA BEKLENİYOR

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bölge genelinde sağanak ve yer yer gök hengameli sağanak hipotez ediliyor. Sıcaklıkların 2 ila 4 derece çoğalacağı bölgede, parçalı ve çok bulutlu havanın dominant olması bekleniyor.

Rüzgarın güney ve güneybatı doğrultularından hafif, ara gizeme orta güçte, akşam saatlerinden itibaren zaman zaman güçlü olarak esmesi öngörülüyor.

Meteoroloji bölge bölge sıraladı ve uyardı Perşembe gününe dikkat

ERZURUM, ERZİNCAN, ARDAHAN, KARS İLE IĞDIR'DA BUZLANMA VE DON OLAYININ BEKLENDİĞİ BİLDİRİLDİ

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölgede hava parçalı, yer yer çok bulutlu olacak. Ağrı'da aralıklı hafif karla karmaşık yağmur, Erzurum, Erzincan, Ardahan, Kars ve Iğdır'da ise yer yer buzlanma ve don hadiseyi öngörülüyor.

Sıcaklığın mevsim klasiklerinde izleyeceği bölgede, rüzgar batı ve güney batıdan hafif, ara gizeme orta güçlü esecek. Gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 6, Ardahan'da 3, Ağrı'da 2 ve Erzurum'da 0, Iğdır'da 5 ve Erzincan'da 4 derece ölçüldü.

Gün içinde azami sıcaklığın ise Iğdır'da 18, Erzincan'da 13, Kars'ta 9, Erzurum, Kars ve Ağrı'da 8, Ardahan'da 7 derece olacağı hipotez ediliyor.

Kar kalınlığı, kayak merkezlerinden Palandöken'de 122, Sarıkamış'ta 101 ve Konaklı'da 84 santimetre ölçüldü. Bölgede güçlü buzlanma, don, sis ve pus ile dik ve meyilli alanlarda çığ riskine karşı ihtiyatlı olunması gerekiyor.

Meteoroloji bölge bölge sıraladı ve uyardı Perşembe gününe dikkat