Meteoroloji'den hafta sonu için yağış uyarısı

Meteoroloji'den hafta sonu için yağış uyarısı

Meteoroloji'den alınan hava gidişatı bilgisine göre bugün İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Samsun'un doğusu, Ordu, Bursa'nın güneyi ve Balıkesir'de

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hipotezlere göre, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Samsun'un doğusu, Ordu, Çorum, Tokat, Bilecik, Bursa'nın güneyi ve Balıkesir'in güneydoğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı geçeceği hipotez ediliyor.

Yağışların öğle saatlerinden sonra Çankırı, Ankara'nın kuzeyi ile Bolu, Karabük ve Kastamonu'nun güney kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere güçlü olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının güneydoğu kesimlerde mevsim olağanlarının üzerinde, değişik yerlerde mevsim klasikleri ortamında izleyeceği hipotez ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güneyli doğrultulardan hafif, ara gizeme orta güçte, yağış alan yerlerde yağış anında güçlü 40-60 kilometre/sa olarak eseceği hipotez ediliyor.

HAFTA SONU İÇİN UYARI

Meteoroji'nin hafta sonu için hava gidişatı değerlendirmesine göre ise özellikle Karadeniz'in doğu kesimleri ile İç Anadolu'da yağışın tesirli olabileceği belirtildi.

Meteorolojiden hafta sonu için yağış uyarısı

Bazı şehirlerde beklenen hava gidişatıyla günün azami sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı geçeceği hipotez ediliyor. Yağışların kuzey kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere güçlü olması bekleniyor. 26
İstanbul: Parçalı bulutlu 27
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 31
Adana: Parçalı ve az bulutlu 33
Antalya: Parçalı ve az bulutlu 31
Samsun: Parçalı bulutlu, doğu etrafları kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı 25
Trabzon: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı 24
Erzurum: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı 25
Diyarbakır: Az bulutlu 38

Önümüzdeki 5 gün için hava gidişatını gösteren tablo ise şu biçimde:

Meteorolojiden hafta sonu için yağış uyarısı