Metin Öztürk 'Gizli ajandası var' demişti! Galatasaray'da Burak Elmas için adaylık iddiası...

Metin Öztürk 'Gizli ajandası var' demişti! Galatasaray'da Burak Elmas için adaylık iddiası...

Galatasaray'da 11 Haziran'da yapılacak tercih evveli sıcak saatler yaşanıyor. Başkan adaylarından Metin Öztürk'ün 'Saklı ajandası var' dediği Burak Elmas'ın aday olmayı düşündüğü iddia ediliyor. İşte

Galatasaray 'da 11 Haziran'da yapılacak tercihler evvelinde sürpriz bir büyüme yaşandı. Mevcut başkan Burak Elmas tercihlerde aday olmaya hazırlanıyor.

Sarı-Kırmızılı ekipte 27 Mart'ta yapılan İnanılmaz Mali Genel Heyet'da idarenin ibra edilmemesi neticesinde Burak Elmas tercih kararı almıştı. Bu karar sonrası Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu adaylığını açıklamıştı. Ancak Galatasaray Divan Heyeti azası Fırat Develioğlu'nun müracaatı sonrası tercih ertelenmiş, aynı zamanda duruşma Burak Elmas'ın yapılacak tercihlerde aday olabileceği kararını almıştı.

Elmas kararını verdi

Tüm bu yaşananların ardından Burak Elmas 11 Haziran için yeni tercih kararı almıştı. 20 Mayıs'a kadar adaylar listelerini Galatasaray Divan Heyeti'na teslim edecek. Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu yine aday olacak. Camiada üçüncü aday beklenirken flaş bir büyüme yaşandı ve Burak Elmas'ın tercihlerde aday olacağı iddia edildi.

İdare heyeti değişecek

Fanatik'te yer alan habere göre; Elmas'ın idare heyeti listesinde ciddi bir farklılık yaparak ehemmiyetli adları idare heyetine alacağı ve aday olacağı konuşuluyor. Camianın önde gelen bazı adlarının da Elmas'ın listesinde yer alması bekleniyor.

Aysal ve Özbek sıcak bakmıyor

Öte yandan Ünal Aysal ve Dursun Özbek adları yine gündeme gelse de bu iki adın aday olması beklenmiyor. Ayrıca Cemal Özgörkey'in de aday olabileceği gelen haberler arasında.

Tercih ne zaman yapılacak?

Galatasaray Kulübü, inanılmaz tercihli genel heyetin Haziran'da ayında yapılacağını duyurdu. Bu büyümenin ardından tarih bilgisi taraftarlar ve alakalı şahıslarca merak mevzusu oldu. 

Başkan Burak Elmas ve idare heyeti, bugün akşam saatlerinde yaptığı buluşmada Tercih tarihini tanımladı. Galatasaray Kulübü'nde İnanılmaz Tercih Genel Heyet Buluşması’nın 4 Haziran Cumartesi, yeterli çoğunluk olmadığı takdirde ikinci buluşmanın 11 Haziran tarihinde yapılacağı açıklandı.

Buluşma sonrası kulüpten yapılan açıklamada, "2 Mayıs 2022 Bugün yapılan İdare Heyeti buluşmamızda alınan karar sonucunda, Kulübümüzün “İNANILMAZ TERCİH GENEL HEYET BULUŞMASI” 4 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 10.00’da Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda, yeterli çoğunluk olmadığı takdirde ikinci buluşma 11 Haziran 2022 günü aynı yer ve saatte yapılacaktır" ifadeleri yer aldı.

METİN ÖZTÜRK: GALATASARAY'IN BAŞKANI YOK"

Galatasaray'da başkan adaylarından Metin Öztürk, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Burak Elmas'ı başkan olarak tanımadıklarını belirtmişti.

Burak Elmas'ın Galatasaray'ı rehin aldığını belirten Öztürk, "Bugün itibariyle Galatasaray Kulübü'nün bir başkanı yok. Bugün sabah saat 10.00 itibariyle Burak Elmas adlı azamızın başkanlığı sona ermiştir. Bir tercih takvimi var. Müstafi başkan, Galatasaray Kulübü'nü rehin almıştır." dedi.

"BURAK ELMAS'IN SAKLI AJANDASI VAR"

Burak Elmas'ın yeni tercih tarihini açıklamayarak saklı ajandası olduğunu ortaya koyduğunu iddia eden Öztürk, "Biz 3 haftadır bir tiyatronun oyuncusu olarak sayın Eşref Hamamcıoğlu'yla birlikte iyi hedefle buluşmalara katılıyoruz ve 3 haftadır kulüp azamız olan sayın Burak Elmas, bize hep bu oyunun dışında kalmak istediğini ve birilerinin onunla oynadığını anlatıyordu. Dün 28 Mayıs'ı açıklamayınca net olarak gördük ki, başkanın saklı bir ajandası ve saklı bir tasarıları var. Bugün itibariyle bizlerin başkanı değildir. 38. başkandır, müstafi başkandır." diye konuştu.

"ONU BAŞKAN OLARAK TANIMIYORUZ"

Burak Elmas'ın Divan Heyeti Buluşması'na gelmeyerek kulübün en üst uzvunu tanımadığını söyleyen sarı-kırmızılıların başkan adayı, "Öğreniyorsunuz bugün saat 10 itibariyle burada bir tercih olacaktı ve kendisi de sancağı teslim edecekti. Demek ki sancağı teslim etmek istemiyor. Saklı ajandasının ne olduğunu öğrenmiyoruz. Kendisi müstafidir, onu başkan olarak kabul etmiyoruz. Bugün, kulübün en üst uzvu Divan Heyeti'nun buluşmasına dahi gelmeyeceğini duyuru ederek kulübün en üst uzvunu korsan duyuru etmiştir. Bunu yapanı da biz başkan olarak tanımıyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

BAŞKAN ADAYLARI SPOR ARENA'YA KONUŞTU

Galatasaray Başkan Adayı Metin Öztürk, Spor Arena YouTube kanalında tasarılarını ve münakaşa mevzusu olan ehemmiyetli noktalara yanıt verdi. Seçilmesi gidişatında yapacağı adaleye basitliği, Levent Nazifoğlu ile çalışacak olması, Nuri Şahin tartışmayı, Domenec Torrent ve Okan Buruk ile alakalı görüşleri ve çok daha aşırısı videomuzda.Galatasaray Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu, Spor Arena YouTube kanalında Uğur Yapıcı'nın davetliyi oldu. Galatasaray'da arzuladığı ideali ve tasarılarını anlatan Hamamcıoğlu, münakaşa mevzusu olan "parasız başkan adayı" söylemine ilk defa cevap verdi. Kulübün işlenebilir yapıya kavuşması, adaleye basitliği seçimi, Domenec Torrent'in geleceği, Daniel Farke'nin asıllık hisseyi, futbol şubesinin mümkün yapılanması ve tercih gündemi... Hepsi ve daha aşırısı videomuzun tamamında.