Metroda bıçaklı saldırı soruşturmasında yeni gelişme: Metro yetkilileri hakkında soruşturma

Metroda bıçaklı saldırı soruşturmasında yeni gelişme: Metro yetkilileri hakkında soruşturma

İstanbul'da Kadıköy - Tavşantepe metrosunda Senanur Damgacı'yı elindeki bıçakla tehdit eden saldırgan Emrah Yılmaz’la alakalı soruşturmada yeni bir büyüme yaşandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen kapsamlı soruşturmada Emniyet, metro saldırganı Emrah Yılmaz’ın Senanur Damgacı’yı bıçakla tehdit ettiği vakada o bölgede özel güvenlik misyonlusu olmadığına ait bir zabıt gönderdi.

Savcılığın vakayla alakalı ayrı bir soruşturma yürüttüğü vakada umursamamayı bulunan metro yetkilileri hakkında yürütülen bu soruşturma kapsamında tüm güvenlik görüntülerinin araştırılacağı belirtildi. Hadisenin hakikatleşmesinden evvel, vaka sırasında ve sonrasındaki tüm güvenlik kamerası görüntüleri için emniyete yazı sevk edildi.

Metro saldırganı Emrah Yılmaz, ‘Konuttan bileyletmek için yanına aldığı bıçağın metroya gireceği sırada poşetten yırtılarak düştüğü, gazeteye sararak montunun içine koyduğu, metroya giderken kimsenin kendisini hakimiyet etmediği’ biçimindeki ifadesi de görüntülerle karşılaştırılacak.

‘UÇAN TEKME’ İDDİASI ARAŞTIRILACAK

Saldırgan Emrah Yılmaz egemenlik sorgusunda astım hastası olduğu için metroda maskesini takmayan bir bireyle tartıştığını, o sırada Senanur Damgacı’nın vakaya müdahil olduğunu, sonradan tekvandocu olduğunu bildiğini ve kendisine uçan tekme atarak saldırdığını ileri sürmüştü. Savcılık görüntüleri araştırarak, bu iddiayla alakalı da değerlendirme yapacak.

Saldırgan Yılmaz’ın avukatı hadisenin evveline ait görüntülerin henüz medyaya yansımadığını, bu görüntüler geldiğinde reelin ortaya çıkacağını ileri sürmüştü. Müvekkiline tekme atıldığını, hakaret edildiğini, ağır tahrik altında kendisini gözetmek emelli hareket ettiğini iddia etmişti.

BU VİDEO İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR

Metroda elinde bıçakla korku saçan saldırganın tutulma andaha fazla video içinMetroda elinde bıçakla dehşet saçan saldırganın yakalanma an Kadıköy-Tavşantepe metrosunda eli bıçaklı şahıs bayana saldırdıdaha fazla video içinKadıköy-Tavşantepe metrosunda eli bıçaklı kişi kadına saldırdı