Mezar taşları kırılan ikiz şehitlerin babası konuştu: Yaram yeniden tazelendi!

Mezar taşları kırılan ikiz şehitlerin babası konuştu: Yaram yeniden tazelendi!

Ankara Gölbaşı’nda 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan ikiz polis memurları Ahmet ve Mehmet Oruç’un (25) tahrip edilen mezar taşları onarıldı. Şehitlikteki manzarayı görünce acısının…

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe teşebbüsü esnasında, Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda F- 16’larla tertip eden saldırıda şehit olan polis memuru ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç’un Adana’nın merkez Yüreğir kazasına bağlı Alihocalı Semti’ndeki şehitlikte bulunan kabirlerine hafta sonu zarar verildi.

Kimliği belirsiz kişilerce şehitlerin ve diğer kabirlerin taşlarının tahrip edildiğini gören yurttaşların ihbarı üzerine Terörle Mücadele (TEM), Güvenlik ve Asayiş Şube müdürlüklerine bağlı ekipler bölgeye gönderildi. Yapılan incelemede şehitlikteki Türk bayraklarının sökülüp, yere atıldığı ve ikiz şehitlerin kabir taşları da dahil, kabirlikteki 79 kabir taşının kırıldığı belirlendi. Haberi alır almaz şehitliğe gelen ikiz şehitlerin babası Hacı Ali Oruç, kabir taşlarının kırıldığını görünce yıkıldı. Kederli baba Oruç’u, şehitliğe gelen emniyet müdürleri teskin etti. Adana Valisi Süleyman Elban ve AK Parti Şehir Başkanı Mehmet Ay, şehit kardeşlerin kabirleri dahil 79 kabir taşının kırılmasının hemen peşinden Ali Hocalı Kabirliği’nda incelemelerde bulundu.
Kabir taşları kırılan ikiz şehitlerin babası konuştu: Yaram yine tazelendi
KABİR TAŞLARI ONARILDI

Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kabir taşlarını onararak, yerine koydu. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu şehit ikiz polislerin babası Hacı Ali Oruç’u telefon ederek teskin edip, sorumluların bulunup, cezalandırılacağını söyledi.

‘BEDDUA, ŞEHİT BABASINA YAKIŞMAZ’

Olaydan bir gün sonra şehit evlatlarının kabrini ziyaret eden Oruç, yine duygu dolu anlar yaşadı. Erkek çocuklarının mezarları başında dua eden Oruç, sorumluları Allah’a havale ettiğini söyledi. Bir an önce faillerin ortaya çıkarılmasını istediğini belirten Oruç, “Haberi alınca buraya geldim. Bir de baktım ki çocukların mezar taşları yerde. Ağlasam bir dert, ağlamasam bin dert. Beddua edemiyorum. Zira bir şehit babasına yakışmaz. Benim yaram yeniden tazelendi. Zati içim dolu. Yeniden bir darbe oldu benim için” dedi.
Mezar taşları kırılan ikiz şehitlerin babası konuştu: Yaram yeniden tazelendi
‘BU ÇOCUKLAR TÜRKİYE’NİN ŞEHİTLERİDİR’

Evlatlarının yanına geldiğinde dua edip, onlarla sohbet ettiğini ve içini deşarj olduğunu kaydeden Hacı Ali Oruç, “Evlatsız yaşanır fakat vatansız yaşanmaz. Bu vatan olmasa, ben nasıl yaşarım? Allah kimseyi vatansız, yurtsuz bırakmasın. Gerektiğinde bu can, vatan için feda olur. Bu çocuklar yalnızca benim değil, Türkiye’nin şehitleridir” diye konuştu.
Mezar taşları kırılan ikiz şehitlerin babası konuştu: Yaram yeniden tazelendi
‘NASIL ELİNİZ UZANDI?’

Olayı gerçekleştirenlere seslenen Oruç, “İnsan diyemiyorum onlara. Hiç mi Allah korkunuz, yüreğiniz, merhametiniz yok? Vatanı, milleti için canını veren şehitlere nasıl eliniz uzandı? İnsan olan bunu yapmaz” ifadelerini kullandı.