MHP Genel Başkanı Bahçeli'den gençlere mesaj: Diyeceğiniz ne varsa gelin çözelim

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den gençlere mesaj: Diyeceğiniz ne varsa gelin çözelim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, gençlere seslenerek "Diyeceğiniz ne varsa söyleyin, çözelim ama üniversite kapılarında terör örgütlerinin…

İşte Bahçeli'nin izahlarından öne çıkanlar:

Elbette ne geçmişimizi unutma lüksümüz ne de geleceğimizi savsaklama hakkımız vardır. Boğaziçi Üniversitesi'nde yeşeren olaylar, geniş çaplı istismar kampanyalarını yine çözmüştür. Gençlik gelecek ümididir.

"KUŞAKLARI X,Y, Z ŞEKLİNDE ELE ALMIYORUZ"

Biz kuşakları X,Y,Z şeklinde ele almıyoruz. Milleti bir görüyor, yerine Türk milleti diyoruz. Gençliği bir değerlendiriyor, Türk gençliği diyoruz. Her insan bizim için hurmete layıktır. Gençlikten taviz vermemiz, onları kaotik koşullarında sahipsiz bırakmamız mevzubahis olamayacaktır.

Biz Türk gençliğinin ruh kökünü, yüreğinde kopan fırtınalı sahilleri kendimizi bildiğimiz kadar iyi biliyor ve içselleştiriyoruz. Hiç fark gözetmeksiniz alayını ansızın hasretle kucaklıyorum. Onlar bizim her şeyimizdir. Gençlik hür istikbalimizin mimarı, kalıtçısıdır.

Gözümüze nasıl bakıyorsak onlara da öyle bakmalıyız. Gençliğin üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluğun olmadığı kanınındayız.

15-24 yaş grubunda takriben 13 milyon kardeşimiz bulunmaktadır. Türkiye'nin genç nüfus oranı AB ülkelerinin oranlarından çok daha fazladır. Bu tablo potansiyel gücümüzün apaçık kanıtıdır. Türk gençlerinin aklını bulandırmaya, geleceğini karartmaya çalışan iç ve dış mihraklarının ana gayesi bu güçten korktukları içindir.

"DAĞA GÖNDERECEK TEK BİR EVLADIMIZ BİLE YOKTUR"

Nasıl ki istiridye zoru görmeden inci yapamazsa zorlukları görmeden istemimiz sivrilemeyecektir. Gençliğimizi tutsak etmek için kuyruğa girenlere müsaade etmeyeceğiz. Bizim kalbimizde her gencimize yer vardır. Onun bunun şiddet aparatlarına dönüşsün istemiyoruz. Her hangi bir kaygıya kapılmalarını aklımızın ucuna dahi getirmiyoruz. Kimliksiz politikacılar, terör örgütlerine taşeronluk yapanlar, vatansızlar, şunu iyi bilsinler ki; Bizim ne dağa gönderecek, ne üniversite kapılarındaki eylemlerde kaybedecek tek bir gencimiz, tek bir evladımız bile yoktur.

Devşirdikleri kişilerin eline silah tutuşturanlar, üniversitelere tezgâh kuranlar bunun bedelini ağır ve dokunaklı şekilde ödemelidir.

Türk gençliği uyanık ve dikkatli bir şuura, ailesine ve arkadaşlarına karşı saygılı bir üsluba sahiptir. Bunun ters iktimatinde olanlar kandan yararlanan vampirlerdir.

Hak ve özgürlük mücadelesi yasal ve adli sınırlar içinde insan onurunun parçasıdır. Özgürlüğün hududu başkalarının özgürlüğüdür. Hayatı yaşasın ve kahrolsun sloganları arasına sıkıştırmak insansa hayata sırt çevirmektir.

"HER KÖTÜ KORKAKTIR"

Bir anlık gaflet, bunalım, yanlış adım hayatı süresince tesirini savunacak fiyat çıkaracak demektir. Kötü arkadaşlık yaygın kötülük demektir. Her kötü korkaktır.

Ehemmiyetli olan kötülükleri söküp atacak olan dirayete sahip olmaktır. Hepimize düşen görevler vardır.

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki her gelişme her şekilde çarpıtılmıştır. Bu işin içinde ne yazık ki kimi politik partiler de bulunmuştur. 

Hiçbiri sırtında taşıdığı mevki ile uyum içinde yaşamıyor. CHP'den tutun İP'e kadar, HDP'den tutun diğerlerine kadar çirkin manzara bunu göstermektir. Gençlere tavsiyem şahsiyetinizi kazanın, kendinizi bilinçlendirin. Çünkü cisminizle değil, ruhunuzla insan olacağını lütfen aklınızdan çıkarmayın. Her yaptığınız işe bağlanın.

Gençlerimiz müsterih olsunlar, vakit öncelikleri hep değiştirmiştir.

Bugünün genci, yarının yetişkinidir. Hepimiz genç olduk. Bazen hesabını yapamadığımız hayal kırıklıklarımız oldu. Yeri geldiği yılgınlığın tozunu yuttuk. Düşüncemiz harbiydi, sonucumuz hayroldu, harcı da itibarlarla karıldı.

Hayatın erken dönemlerinde yapılması şart olan ödevler vardır ve bellidir. Erken davranmak yerine geç kalınırsa hayatın zorlu yolları, feci yanları teker teker barizleşecektir.

Gençlik filizlenmiş dinanizmiyle zoru muvaffak olacaktır. Yaşanan her hatıramız tarihe karışıyor. Gençlik içsel bir servettir, israf edilmemelidir. Gençlerimizin safiyane düşünceleri, özden dilekleri saygıdeğerdir. Konuşmak, tartışmak, daha güzeli amaçlamak insan olmanın alametifarikasıdır.

"SEVGİLİ GENÇLER HİÇBİRİNİZİ KAYBEDEMEYİZ"

Türk gençliğinin devletine söyleyeceği her söz ilk olarak ahlak ilkeleriyle perçinlenmelidir. Gençlerimiz belki de yapılmayanı yapmayı muvaffak olacaklardır. Türk gençliği zekidir, gayretkeştir. Bu yüzden yozlaşık akımlar, terörizmin ajanları, aykırı çevreler, gençlerin peşindedir. Sevgili gençler hiçbirinizi kaybedemeyiz. Kızgınlığınız olabilir, reaksiyonlarınız sivri olabilir ama sizler bizim için paha biçilmez ehemmiyete sahipsiniz.

Kıt kanı olanaklarla okuduğunuz okulu bitirmenin peşindesiniz, belki bir sevdiğiniz var açılamıyorsunuz, hayatınızı kurtarmanın gayretindesiniz, bunların hepsi mantıklı ve mantıklı, beşeri hallerdir. Biz de bu çağlardan geçtik, ne yaşadıysanız benzerlerini yaşadık. Direnmeyi zalimlere, Türkiye düşmanlarına karşı yapın. Terör örgütlerinin istismarlarına aldanmayın.

"DİYECEĞİNİZ NE VARSA SÖYLEYİN ÇÖZELİM"

Diyeceğiniz ne varsa söyleyin, çözelim fakat üniversite kapılarında terör örgütlerinin dolduruşuna gelmeyin, buna izin vermeyin.

Tarihin hangi noktasındayız? Vaktin neresindeyiz? Nereden geldik nereye doğru gidiyoruz? Dünyanın karmaşık, sosyopolitik dönüşümlerine karşı hazırlıklı mıyız? 2020 seneninde global internet kullanıcı sayısı 4,5 milyardı. Dünya çapında e-ticaret için 1 dakika 1 milyon dolar para harcandı. WhatsApp uygulamasında 1 dakika 41,7 milyon ileti paylaşıldı. Google'da 1 dakikada 3,7 milyon arama yapıldı. Her 1 dakikada Twitter'a 319 yeni kullanıcı katıldı. Instagram'a 1 dakikada 347.242 hikaye ilave etti. Endüstri 4.0'a geçişle beraber dijital gelişmelere yeni boyutlar ilave etmişti.

21. asrın bir değişim ve dönüşüm çağı olması duygusal iniş ve çıkışları sıradan hale getirmiştir. İhtiyaç duyulan dersleri sabırla çıkarmak zorundayız. Fırsat kollayanlar her vakit olmuştur, olacaktır. Bu tehdide Türk gençliği suskun kalamaz, kalmamalıdır.

Türk milleti kahramanlarıyla tehditleri ezdi geçti. Gençlerimiz Devletine milletine ailesine gönül ve vefa borcunun gereğini vatanperverlikle, hainleri korkuta korkuta yerine getirecektir. Gençlerimiz yaptıkları ve yapacaklarıyla fırtınalar koparmalıdır, geleceğin dünyasında ulusal davalarımız Türk gençliğinin davalarıdır.