MHP Lideri Bahçeli'den 'karne' mesajı

MHP Lideri Bahçeli'den 'karne' mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Çocuklarımızı öncelikle karneyle değil, ulusal mukadderatımıza, istikbaldeki kutlu varlığımıza yapacakları mümkün ve müstesna katkılarla değerlendirmeliyiz"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli, Twitter'daki hesabından açıklama yaparak, karnelerini alan talebelere nasihatlerde bulundu. Bahçeli, "Covid-19 salgınının lüzumlu hallerinden dolayı 1,5 sene süresince uzaktan yapılan, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren de surat surata safhaya geçen eğitim ve öğretim yaşamımızın 2021-2022 yarıyılı bugün bitirilmiş ve takribî 18 milyon talebemiz karnelerini almışlardır. Ümitlerimizin definesi, yarınlarımızın teminatı sevgili çocuklarımızı, muhterem anne ve babalarını, kıymetli hocalarımızı gönülden tebrik ediyorum. Talebelerimizin tatil süresince hem dinlenmelerini hem de bol bol kitap okumalarını özellikle nasihat ediyorum" dedi.

Bahçeli, karne alan talebe ve velilerini de tebrik ederek, "Karnede kırığı olan, bu sebeple mahzun ve mahcup bir surat hattına gömülen evlatlarımız hiç tasa etmesinler, hiç üzülmesinler. Zira bugünün cılızı yarının zafer kapısı, bugünkü kırık yarının galibiyet kıvılcımıdır. Karneye bakarken, marifet ve şahsiyeti es geçmemek gereklidir. Eğer fırsat verilirse, eğer olanak tanınırsa, eğer önü açılırsa halkımızın her evladı muhteşem işlere imza atacaktır. Çocuklarımızı öncelikle karneyle değil, ulusal mukadderatımıza, istikbaldeki kutlu varlığımıza yapacakları mümkün ve müstesna katkılarla değerlendirmeliyiz. Bu vesileyle karnelerini alarak tatili hak eden evlatlarımızı muhabbetle kucaklıyor, ailelerine ve hocalarına selam ediyor, saygılarımı sunuyorum" iletisini paylaştı.