Miçotakis'ten Türkiye mesajı... 'Pozitif' gündem!

Miçotakis'ten Türkiye mesajı... 'Pozitif' gündem!

NATO Doruğu yanaştıkça katılımcı ülkelerin dorukla alakalı açıklamaları gelmeye devam ediyor. Yunanistan Başbakanı Miçotakis NATO Doruğu'nde Türkiye ile "pozitif bir gündeme" sarih olacaklarını…

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile NATO Doruğu kapsamında yapacağı görüşmeye ait, Türkiye ile "pozitif bir gündeme" sarih olduklarını bildirdi.

Miçotakis, başşehir Atina'nın konut sahipliğinde tertip edilen Avrupa Birliği AB Abonesi Güney Avrupa Ülkeleri MED7 Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye ile ilişkiler ve Kıbrıs meselesine ait değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan ile NATO Doruğu kapsamında 14 Haziran'da yapılması tasarlanan görüşmeye ait Miçotakis, "Biz, AB Doruğu deklarasyonunda kaydolunduğu gibi her zaman kademeli, orantılı ve geri dönülebilir pozitif bir gündeme sarihiz." ifadesini kullandı.

Kıbrıs sorununa ait de konuşan Miçotakis, Ada'da iki devletli bir çözümün tartışılmasını, hiçbir AB abonesinin kabul etmeyeceğini iddia etti.