Mikrofonu açık unuttu... Fauci'den skandal sözler

Mikrofonu açık unuttu... Fauci'den skandal sözler

2 yıldır koronavirüsün Kovid-19 pençesindeki dünyanın pandemi ile beraber tanıdığı Dr. Anthony Fauci mikrofonun azizliğine uğradı. Senato seansında mikrofonunun sarih olduğunu unutan Fauci, kendisini

Amerika Birleşik Devletleri, salgın mevzusunda Amerika Birleşik Devletlerinin en yetkili adı olarak lanse edilen Dr. Anthony Fauci'yi konuşuyor.

Ancak Fauci'nin gündemde yer alması bu sefer Koronavirüs ile alakalı yaptığı açıklamalar değil, kırdığı pot ile gündemde.

Bir seansta konuşan Fauci kendisini tenkit eten Cumhuriyetçi Senatör Roger Marshall'a ablavut dedi. O esnada mikrofonu sarih olan Fauci'nin bu lafları dinlendi ve kısa zamanda müzakerelere neden oldu.

Kamuda azami ücreti alan şahıslardan birisi olduğunu anımsatan Marshall, Fauci'ye 'Geçmiş ve mevcut yatırımlarınızı kapsayan bir mali açıklamayı Kongre'ye ve kamuoyuna sunmaya hazır mısınız?' sualini yöneltti.

Mikrofonu açık unuttu... Fauciden skandal sözler
 

Fauci'nin bu bilginin senelerdir sarih olduğunu belirtmesi üzerine ikili kısa müddet tartıştı, kavga Demokrat Senatör Patty Murray'in araya girmesi ile sona erdi.

Bu esnada Fauci'nin 'İsa aşkına bu nasıl bir ablavut' dediği dinlendi. Seanstan sonra mevzu ile alakalı açıklamalarda bulunan Marshall şu ifadeleri kullandı;

'Senato seansı sırasında bana moron demek, Amerika Birleşik Devletlerindeki en az güvenilen bürokratın yaşadığı stresini rahatlatmış olabilir. Ancak asıllardan kaçamaz.

Senede takribî 435 bin dolar kazanan Fauci Amerika Birleşik Devletlerinde azami ücret alan kamu çalışanları arasında yer alıyor.

Mikrofonu açık unuttu... Fauciden skandal sözler
 

AYLARDIR TARTIŞMALARIN MERKEZİNDE

Fauci, Kongre'ye Milli Sağlık Enstitüleri'nin NIH Çin'deki Wuhan Viroloji Enstitüsü'nde işlev kazanımı araştırmalarını finanse etmediğini söyledikten sonra tutucu etrafların tenkit oklarının niyeti olmuştu.

TRUMP ASKIYA ALMIŞTI

NIH daha sonra Fauci'nin verdiği bilgileri düzenlemişti. New York Post'ta yer alan habere göre, 3,1 milyon dolarlık hibe, 2014 ile 2019 arasındaki beş senelik bir müddet için verilmişti.

Aynı habere göre, finansman 2019'da yenilendikten sonra, Nisan 2020'de Trump yönetimi tarafından askıya alındı.