Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, vefat etti

Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, vefat etti

Halk Partisi Genel Başkanı Edibali, Ankara'da 80 yaşında ölüm etti.

Aykut Edibali, Ankara Hacı Bayram Camiinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisinde merasim tertip edilecek. Edibali, 16 Ocak Pazar günü Üsküdar'da toprağa verilecek.

POLİTİKLERDEN TAZİYE İLETİYİ

Aykut Edibali'nin ölümünün ardından bir hayli politikacı başsağlığı iletiyi yayımladı. Meclis Başkanı Şentop, yayımladığı taziye iletisinde "Politikacı ve yazar Aykut Edibali'nin ölümünü teessürle bildim. Yine Ulusal Gayret adlı hareketiyle siyasî tarihimizde yer alan ve en son Halk Partisi Genel Başkanı olan merhuma Allah'tan rahmet, ailesi, yakınları ve beğenenlerine başsağlığı diliyorum" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Edibali için Twitter hesabından "Darül bekaya irtihal eden Yine Ulusal Gayret Hareketi'nin kurucusu ve Halk Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali'ye Allah'tan rahmet, beğenenlerine başsağlığı diliyoruz. Ömrü inandığı davası yolunda çabayla geçti. Mekanı cennet olsun" dileklerinde bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yayımladığı taziye iletisinde "Islahatçı Demokrasi Partisi kurucusu, Halk Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali'nin ölümünü büyük yeisle bildim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, beğenenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun" ifadelerini kaydoldu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da yaşamını kaybeden Edibali için taziye iletiyi yayımladı. Babacan, taziye iletisinde "Ülkemiz politikasının ehemmiyetli adlarından Halk Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali'nin ölümünü yeisle bildim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesi ve beğenenlerine başsağlığı diliyorum" dedi.

Edibali'nin ölümü üzerine Saadet Partisi'nden "Politik yaşamımızın ehemmiyetli adlarından Halk Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali ölüm etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesi ve beğenenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz" taziye iletiyi yayımlandı.