Milli Muharip Uçak sergileniyor... Büyük ilgi var

Milli Muharip Uçak sergileniyor... Büyük ilgi var

Türkiye'nin ehemmiyetli projelerinden olan Ulusal Muharip Uçak 3. Yararlılık ve Teknoloji Fuarı'nda sergileniyor. İlk kere görücüye çıkan uçağa müteveccih yurttaşlardan büyük alaka var. Uçak…

3. Yararlılık ve Teknoloji Fuarı'nda yerli ve ulusal silahlar sergileniyor. Türkiye'nin tarihi projelerinden Ulusal Muharip Uçak için yoğun bir çalışma hakikatleştiriliyor. Savaş uçağı ilk kere başşehir Ankara'da görücüye çıktı.

Dünyanın yakından takip ettiği Türkiye'nin ulusal savaş uçağı Ulusal Muharip Uçak fuarın favorisi oldu.

Milli Muharip Uçak sergileniyor... Büyük ilgi var

İŞTE ULUSAL MUHARİP UÇAK'IN ÖZELLİKLERİ

Projede yeni nesil bir uçakta olması gereken düşük görünürlük, dahili silah yuvası, yüksek manevra hüneri, artırılmış gidişatsal farkındalık ve sensör füzyonu ve eşi teknoloji alanlarındaki çalışmalar yürütecek.

Bu çalışmaların sonucunda Türkiye, dünyada Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve Çin'den sonra 5. nesil bir muharip uçağı üretebilecek alt yapı ve teknolojiye sahip ülkeler arasında yer alacak.

Milli Muharip Uçak sergileniyor... Büyük ilgi var

Türkiye'ye havacılık ve korunma alanında lig atlatacak 5'inci nesil avcı uçağı olan Ulusal Muharip Uçak, radardan korunacak.

21 metre uzunluğundaki Ulusal Muharip savaş uçağının kanat sarihliği 14 metredir. 6 metre de yüksekliği bulunan Ulusal Muharip Uçak'ın özellikleri şu biçimdedir:

Milli Muharip Uçak sergileniyor... Büyük ilgi var

-Yüksek/Süpersonik Süratte Dahili Silah Yuvalarından Alıngan ve Bütün Ateşleme.

-Suni Zihin ve Nöral Ağ Yardımıyla Çoğaldırılmış Muharebe Eforu.

-İtiş Eforu: 2 x 27.000 lb.

-Tavan İrtifa: 55.000 ft

-Maks Sürat: 1.8 Mach.

 BAKAN VARANK: TUSAŞ'LA GELİŞTİRİYORUZ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 3. Yararlılık ve Teknoloji Fuarı'nda şu açıklamalarda bulundu:

Türkiye G7 ülkeleri arasında en çok gelişen ülkelerden biri oldu. İmalat sanayimiz bu gelişmeye katkı sağladı. Bu sayede sanayi sektörümüzdeki ilk çeyrekteki istihdam oranlarına baktığımızda 338 bin kayıtlı istihdam çoğalışı olduğunu görüyoruz.

Doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yapabilmek. TOGG'u bülten ettiğimizde sektörden bize tenkit geldi. "Doğuştan elektrikli, özerk araba için çok erken. İçten yanmalı motorlara yatırımlar devam edecek" dediler.

Bizim insansız hava vasıtalarında elde ettiğimiz zafer. Dünyanın en ehemmiyetli basın kuruluşlarının yayınlarında insansız hava taşıtlarımız konuşuluyor.

F-35 zaferli bir uçak. TUSAŞ'la beraber ulusal muharip uçağı projesi hakikatleştiriyoruz. Savaşan İHA projesi için çalışıyoruz.

2023 amaçlarımızın biri de 81 şehrin tamamında 100 sına yap atölyesi kurmak. 3 sene süresince sına yap projeleri atölyelerinde fiyatsız ders veriyoruz. Bu yıl allahın izniyle 27 şehrimizde 36 sına yap atölyesi daha kuruyoruz. 

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara