Milyonlar bu haberi bekliyor! Memur ve emekliler zam farkını ne zaman alacak? İşte son durum...

Milyonlar bu haberi bekliyor! Memur ve emekliler zam farkını ne zaman alacak? İşte son durum...

Memur ve emekliye ek zammı da kapsayan kanun öneriyi, Genel Kurul'da buluşma yeter sayısına erişilemediği için memur ve emekliler ayın 15'inde zamlı ücretlerini alamayacak. Fark ise kanun önerisinin

Milyonlarca şahsı ilgilendiren haber Meclis'ten çıkmadı. Genel Kurul'da buluşma yeter sayısına erişilemediği için memur ve emekliler bu ayın 15'inde zamlı ücretlerini alamayacak. Zam farkının kanun öneriyi kanunlaştıktan sonra bu ay içerisinde hesaplara aktarılması bekleniyor.

CNN Türk muhabiri Duygu Ayaz Bayram mevzuyla alakalı son büyümeleri aktardı. Bayram şu ifadeleri kullandı:

Milyonlarca memur ve emeklinin gözü kulağı bu kanun önerisindeydi. Ayın 15'inde memurlar ücretlerini alıyorlar. Yapılan zamların bu ücretlere yansıyıp yansımayacağını merak ediyorlardı. Ancak dün kanun öneriyi görüşmeleri sırasında iki kere yoklama yapıldı ve buluşma yeter sayısı olmadığı için görüşmeler salı gününe ertelenmiş oldu.

Bu vaziyette memurlar özellikle alacakları bu ayki ücretlerini zamsız alacaklar. Bu ne anlama geliyor; ileriki haftalarda kanun öneriyi kanunlaştıktan sonra ya önümüzdeki hafta ya da bir sonraki hafta memurlara ücret farkları yatırılacak. Başka Bir Deyişle 15'İnde alacakları ücretleri zamsız olarak alacaklar ama sonrasında bu ay içerisinde ücret farkları yatırılmış olacak. Kanun önerisinde ehemmiyetli tertip etmeler yer alıyordu. Yapılacak en ehemmiyetli tertip etmelerin başında emekli ücretlerinin 2 bin 500 liraya yükseltilmesi geliyor.

18 MADDEDEN OLUŞUYOR

Kanun önerisinde BES farklılıkları da yer alıyor. Devlet katkısı 5 puan artırılarak yüzde 30’a rakımlıyor. Natürel gazda bölgesel ve abuhava şartlarına göre şehir bazlı kademeli tarifeye geçilebilecek. Kanun öneriyi toplam 18 maddeden oluşuyor. 10 maddenin görüşmeleri bitirildi.

Gözden KaçmasınTest ve Eğitim Gemisi TCG Ufuk bugün hizmete giriyorTest ve Eğitim Gemisi TCG Ufuk bugün hizmete giriyorHaberi görüntüle Gözden KaçmasınBakan Nebatiden önemli enflasyon yorumu KDV düzenlemesi neler getirecekBakan Nebati'den ehemmiyetli enflasyon yorumu! Katma Değer Vergisi tertip etmesi neler getirecek?Haberi görüntüle