Milyonlarca kişi tarafından izlendi! TOGG'un fabrikası yükseliyor...

Milyonlarca kişi tarafından izlendi! TOGG'un fabrikası yükseliyor...

Türkiye'nin yerli ve ulusal arabayı TOGG'un Gemlik'te üretimi devam eden fabrikasının süratli yükselişi kameralara yansıdı.

İşletme tarafından çekilen süratlendirilmiş görüntüler fabrikanın süratli yükselişini gözler önüne sererken, milyonlarca şahısta coşkuya neden oldu.

Türkiye'nin yerli arabayı TOGG, Amerika Birleşik Devletlerinin Las Vegas şehrindeki Consumer Electronic Show Fuarı'nda geçtiğimiz gün sergilenerek ilk kere dünya sahnesine çıkmış TOGG'un 3 senedeki süratli yükselişi başta CEO Gürcan Karakaş olmak üzere milyonlarca bireyi duygulandırmıştı.

İşletme 14 bin 600 ton çelik kurulumu, 33 bin metrekare çatı oturum kurulumu ve 19 bin 734 metrekare âmâ kalıp kurulumunun bitirdiğini Gemlik fabrikasında üretimi devam eden boyahane ile toplamda 250 adet robotun yer alacağı seri imal bantlarının kuruluş düzeyinin süratlendirilmiş videosunu yayınladı.

Kısa zamanda milyonlarca şahıs tarafından izlenen video büyük bir coşku ve mutluluğa neden oldu.

Gözden KaçmasınAltın fiyatları ve kripto paralarda geçen hafta neler yaşandıAltın maliyetleri ve kripto paralarda geçen hafta neler yaşandı?Haberi görüntüle

100 KM HIZA 4.8 SANİYEDE ÇIKACAK

Türkiye'nin arabayı TOGG piyasaya çıktığında 200 ile 3400 at eforu ile 0'dan 100'e 4.8 saniyede çıkış 500 kilometre WLTP erimi sunacak. Özelliklerin hepsi mobility ekosistemine entegre edilecek. 2022’nin 4. çeyreğinde seri yapıma hazır olacak ve sertifikasyon çalışmaları bitirildikten sonra seri imal 2023’nam 1. çeyreğinde başlamış olacak.

GEMLİK'E İKİNCİ FABRİKA

Türkiye’nin Arabayı Teşebbüs Grubu TOGG ile Çinli enerji devi Farasis’in ortaklığında kurulan SIRO, Gemlik’te pil hücresi ve modül yapımı kuruluşu kuracak. Türkiye’nin ilk araba pil fabrikası olacak kuruluş, 2 bin 200 şahsa iş olanağı sağlayacak. 2 milyon vasıta üretme kapasitesine sahip 30 milyar dolardan fazla ihracat yapabilen otomotiv sanayisi için dev bir adım sayılan TOGG ve Farasis ortaklığında SIRO, 15 gigawatt saatlik pil hücresi ve modül yapımı yapacak.

Gemlik’teki fabrikada otomotiv ve otomotiv dışı uygulamalarda enerji depolama çözümleri geliştirecek. TOGG'un pil modül ve kutularını üretecek olan SIRO, enerjide dışa bağımlılığı eksiltmeyi, pak ve yararlı bir enerji sistemi gelişimini süratlendirmeyi hedefliyor. Yatırımda 400’ü kaliteli 2 bin 200 şahsa iş olanağı öngörülüyor.