Miras kavgası kızıştı! Burcu Güneş ve üvey annesinden art arda açıklamalar

Miras kavgası kızıştı! Burcu Güneş ve üvey annesinden art arda açıklamalar

Şarkıcı Burcu Güneş 46, Antalya’da babasının evini üzerine geçirdiği iddiasıyla hakkında tapu iptali davası açtığı üvey annesi Nuray Güneş'in 62 açıklamalarına, sosyal medya üzerinden cevap verdi. Güneş,

Şarkıcı Burcu Güneş, 2002 senesinde can veren babası Ali Güneş’deri servet kalan Antalya Kepez’deki konutu kıymetsiz biçimde üzerine geçirdiği iddiasıyla üvey annesi Nuray Güneş’e tapu iptali davası açtı. Güneş’in avukatının, Antalya Nöbetçi Asliye Hukuk Duruşması’ne sunduğu arzuhalde, "Ali Güneş evini, Nuray Güneş’e 1993 senesinde satarak tapuda devir operasyonu asıllaştırdı. Güneş, kıymetsiz olarak evini ikinci eşine devrederek Burcu Güneş’deri mülk kaçırdı. Ali Güneş’in resmi nikahlı eşine üzerine kayıtlı taşınmazı satması yaşamın basmakalıp akışına terstir. Bu sebeple müvekkilin, 8’de 3 oranındaki servet hissesinin verilmesini arz ediyoruz. Evin üçüncü şahıslara devredilmemesi için güvencesiz olarak ihtiyati önlem konulmasını istiyoruz" arzında bulundu.

Duruşma, davanın sıhhatli şekilde sonuçlandırılması için Nuray Güneş ismine kayıtlı evin 8’de 3 payına ihtiyati önlem konulmasına karar vererek, karşı tarafın 2 hafta içinde yanıt arzuhalini yollamasına hükmetti.

’KIZIM BUNU SENDEN HİÇ BEKLEMİYORDUM’

Kepez’deki konutta oğlu Eren Can’la 30 beraber yaşayan Nuray Güneş DHA’ya yaptığı açıklamada, "Kendisi benim canım kızım. Çok beğeniyorum. Zira bana ’Anne’ diyen ilk bireydir. Aradan 28 yıl geçmiş. 28 sene sonra bana dava açıyor. Beni o kadar üzdü ki, Burcu o kadar sıkışık bir vaziyette mi? Benimle surat surata konuşsaydı ya bunları. Ben 2 bin TL emekli ücretiyle geçinen bir insanım. Ben Burcu’yu da çok beğeniyorum. Allahın İzniyle davayı birlikte hoş sonuçlandırırız. Ama ben bu davayı dinlediğimde çok üzüldüm. Hiç beklemiyordum. Kızım bunu senden hiç beklemiyordum" dedi.

TAMAMEN HAKİKAT DIŞI VE PALAVRA

Şarkıcı Burcu Güneş, Nuray Güneş'in açıklamalarına sosyal medya hesabından cevap verdi. Kamuoyunun yanlış yönlendirildiğini, hakkında negatif ve reele ters likeni yaratıldığını kaydolan Burcu Güneş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Ne Yazık Ki yargıya gelmiş bir mevzu hakkında kameralar önünde hakikat dışı söylemlerde bulunulmuş ve kamuoyunda değişik bir likeni yaratmak, adımı hırpalamak için son günlerde şuurlu bir biçimde medyaya yanlış haberler sevk edilmiştir. Babamın ikinci eşinin ve kardeşimin kamuoyunda yaratmaya çalıştığı gereksinim sahibi- gariban olduklarına müteveccih likeni, tamamen hakikat dışı ve palavradır. Bir Hayli gayrimenkule sahip oldukları öğrenilmesine karşın sırf aleyhimde yanlış bir likeni yaratmakla beni haksız yere acımasızlıkla, vicdansızlıkla ve paragözlükle yargılayarak güç vaziyette vazgeçeceklerini sanmaktadırlar. Babamın ikinci eşi bana o büyük sevgisini ! anlatacak kadar iyi, dürüst duygular besleseydi ve bana erişmek isteseydi kameralar önünde palavra beyanlarla likeni yaratmak yerine bizzat beni arayabilir ve erişebilirdi. Bana senelerdir hiçbir biçimde erişmeyip aksine magazinsel bir biçimde kameralar önünde gösteri yapması samimiyetsizliğinin göstergesidir.