Mirkovic'ten Türk futboluyla ilgili çarpıcı yorum: 'Marka oyuncu gelmeli'

Mirkovic'ten Türk futboluyla ilgili çarpıcı yorum: 'Marka oyuncu gelmeli'

Fenerbahçe'nin daha önceki oyuncularından Mirkovic, Türk futboluyla ilgili yorumlarda bulundu.

2000-03’te F.Bahçe forması giyen ve şampiyonluk yaşayan Mirkovic dünyanın en büyük ve en ateşli taraftarlarının Türkiye’de bulunduğunu ancak futbol niteliğinin son senelerde irtifa kaybettiğini söyledi. Tatil için geldiği İstanbul’da Hürriyet’e konuşan Mirkoviç şu değerlendirmeyi yaptı:

OYUNCU NİTELİĞİ ÇOK DEĞİŞİK

“Türkiye’nin adı dinlenmeyen değil geçmişteki bizler gibi marka olmuş teknik kapasitesi yüksek yabancı oyunculara gereksinimi var. Lütfen paraları boşuna tüketmesinler. Bizim yarıyılımızda F.Bahçe, G.Saray, Beşiktaş ve Trabzon nitelikli oyuncular daha doğrusu marka olmuş ekiplerin oyuncularını kadrolarına katardı. Şimdi ise oyuncu nitelikleri çok değişik.”

Mirkovicten Türk futboluyla ilgili çarpıcı yorum: Marka oyuncu gelmeli

TÜRK FUTBOLU BREZİLYA GİBİ OLMALI

Türk futbolu bir çıkış tutuyor sonra dip yapıyor. Neden diye yetkililer soruşturmalı. Türkiye, Brezilya gibi dünyanın her tarafına oyuncu göndermeli. Sebebi kolay özüne dönmeli. Geçmişteki gibi Oğuz, Aykut, Bülent, Sergen, Şifo Mehmet, Tanju vs kabiliyetli oyuncular yetişmemesi için neden yok. Balkan Türkiye gençleri mantalite olarak birbirlerine yakın fakat disiplin meseleyi var.