MİT operasyonuyla Türkiye’ye getirilmişti! Duruşmada şok sözler

MİT operasyonuyla Türkiye’ye getirilmişti! Duruşmada şok sözler

Kaçak FETÖ üyeleri Gürbüz Sevilay, MİT'in işlemiyle Özbekistan'da tutularak Türkiye'ye getirilmişti. Gürbüz Sevilay'ın tutuklu suçlanmasına başlandı. Sevilay, bildiği her şeyi anlattığını, faal…

Korunma sanayi işletmeyi bulunan Gürbüz Sevilay, geçen şubat ayında Özbekistan'da MİT işlemiyle tutularak Türkiye'ye getirildi. FETÖ ismine Suriye'de PKK'ya silah sağladığı iddia edilen ve duruşmaca hapsedilen Gürbüz Sevilay, Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk defa dominant karşısına çıktı. 'Silahlı terör örgütüne silah sağlama' ve 'silahlı terör örgütüne aza olma' kabahatlerinden 30 sene mapusu istenen Sevilay, korunmasında teşkilat azası olmadığını ileri sürerek, üzerine atılı yargılamaları kabul etmedi. Buna karşın teşkilatla alakalı bildiği her şeyi anlattığını ifade eden Sevilay, faal pişmanlık kararlarından yararlanmak istediğini söyledi.

'PAKETLERDEN ALTIN VE KOKAİN ÇIKTI’

Mahkemede şahit olarak dinlenen C.A., FETÖ ismine terör örgütü PKK'ya silah sağlamakla yargılanan Gürbüz Sevilay'ı, 2017 senesinde 'Gazi' adıyla tanıdığını söyledi. C.A. "Yanında MİT üyeyi olduğunu söyleyen, Hasan Yılmaz ismiyle tanıdığım dostla beraber büroma geldiler ve bana iş öneri ettiler. Kutu işleri vardı, ellerinde bulunan paketlerin güvenliğini benden sağlamamı istediler. Bende devlet adamı olduklarına güvenip bir konut kiraladım. Taşıtımla evin anahtarını Hasan Yılmaz olarak tanıdığım Özgür Deniz’e verdim. Özgür ve Gürbüz vasıtaya 3 kutu koyarak konuta götürmemi istedi. Özgür, kutularda elektronik eşyalar olacağını söyledi. Daha sonra polis konuta baskın yaptı. Ufak pakette 17 kilo altın, değişik kutularda ise kokain çıktı. Uyuşturucu ticareti yapmak suçlamasına hapsedildim" dedi.

'İLK KEZ BURADA GÖRÜYORUM'

Maznun Gürbüz Sevilay, şahit C.A.'yı daha evvel hiç görmediğini ileri sürerek, "Şahidin ziyaretine gittiğimi söylediği tarihler olan 2017 senesinin 6, 7 ve 9'uncu aylarında Ukrayna ve Kırgızistanda'ydım. Kendisini ilk kez burada görüyorum. Söylediklerini kabul etmiyorum" dedi. Duruşma kurulu, maznunun tutukluluk halinin devamına karar vererek mahkemeyi erteledi.

: İlginize Sürükleyebilir Hakkari'de silahlı hamle! Şehir Emniyet Müdür Takviyecisi şehit oldu İçişleri Komiseri açıkladı... 'Türkiye'ye geri itmek...'Bu sabah düğmeye basıldı! Büşra'ya hadise yerinde keşif...