MSB acı haberi duyurdu: Bir asker şehit

MSB acı haberi duyurdu: Bir asker şehit

Ulusal Korunma Bakanlığı MSB, Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker’in, bugün Pençe Yıldırım Harekatı kapsamında, Irak’ın kuzeyinde mayın/EYP’ye basarak yaralandığını ve kaldırıldığı hastanede yapılan…

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Pençe Yıldırım Operasyonu kapsamında, Irak Kuzeyinde, 06 Haziran 2021 tarihinde bir kahraman silah dostumuz mayın/EYPye El İmali Patlayıcı basarak yaralanmış, şipşak hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve yeise boğan bu vakada yaşamını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, efkârlı ailesine, Türk Silahlı Güçleri ile asil halkımıza başsağlığı ve sabır dileriz." denildi.

BAKAN AKAR’DAN, BAŞSAĞLIĞI İLETİYİ

Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar, şehit asker için başsağlığı iletiyi yayımladı. Akar iletisinde, "Kahraman silah dostumuz, 06 Haziran 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize bireyim ve Ulusal Korunma Bakanlığı üyeleri ismine Allah’tan rahmet; efkârlı ailesine ve asil halkımıza başsağlığı ve sabır dilerim." ifadelerini kullandı.

SAMSUN'A ŞEHİT ETEŞİ DÜŞTÜ

Şehidin acı haberi, tatil için memleketleri Samsunun Bafra ilçesine gelen babası Nurettin ve annesi Münevver Şekere verildi. Şehidin Şeyhören Semtindeki evine Türk sancağı hakikatti. Nişanlı olan şehit Samet Şeker'in temmuz ayı sonunda evleneceği bilindi.

'SAMET DÜĞÜNÜ ERKEN YAPTI'

Şehit Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker’in 25 nişanlısının babası Hüseyin Dursun, "Temmuz ayının sonuna doğru düğün yapmayı düşünüyorduk. Ama Samet düğünü erken yaptı. Biz düğün hazırlıkları yapıyorduk ama demek ki rabbim onu daha çok beğeniyormuş ki yanına aldı. Kolay bir şey değil. Ben kızıma 1 saat süresince söyleyemedim. Döndüm gezdim, konuta girdim çıktım. Tarlaya gidip geldim, söyleyemedim. Ama en sonunda söylemek zorunda kaldım. Nişanlısı haberi alınca ağlamayacağım dedi, onları neşelendirmeyeceğim dedi. Ama güç bir vaziyet. Başımız sağ olsun" dedi.