MSB acı haberi duyurdu: Pençe- Yıldırım Harekatı'nda bir asker şehit oldu

MSB acı haberi duyurdu: Pençe- Yıldırım Harekatı'nda bir asker şehit oldu

Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe- Yıldırım Harekatı'nda, Piyade Uzman Çavuş Ahmet Asan'ın 23 şehit oldu. Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar, Şehit Uzman Çavuş için başsağlığı iletiyi paylaştı.

Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe- Yıldırım Harekatı'nda, Piyade Uzman Çavuş Ahmet Asan şehit oldu. Ulusal Korunma Bakanlığı, Twitter hesabından yapılan paylaşımla şehit haberini duyurdu. Bakanlığın paylaşımında, Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar'ın başsağlığı iletisine yer verildi. Bakan Akar iletisinde, şu ifadeleri kullandı:

"Kahraman silah dostumuz, 1 Mayıs 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize bireyim ve Ulusal Korunma Bakanlığı üyeleri ismine Allah'tan rahmet; efkârlı ailesine ve asil ulusumuza başsağlığı ve sabır dilerim."
<strong>MSB</strong> acı haberi duyurdu: Pençe- Yıldırım Harekatında bir asker <strong>şehit</strong> oldu

ACI HABER AİLESİNE VERİLDİ

Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Asan'ın 23, Kütahya'nın Emet ilçesindeki ailesine şehadet haberi verildi.

Irmak Mahallesi'nde yaşayan anne Havva Asan'ın evine Türk sancakları hakikatti.

Aile ve Sosyal Siyasetler Şehir Müdürlüğü vazifelileri ve askeri yetkililer tarafından anne Asan'a oğlunun şehadet haberi iletildi.

Kaymakam Hasan Çiçek, Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, şehidin ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Bekar olan ve bir zaman evvel babası ölüm eden şehit Asan'ın 4 kardeşi olduğu bilindi.

Kütahya Valisi Ali Çelik ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Yıldırım Harekatı’nda yaralanan ve Hakkari’de rehabilitasyon gören kahraman hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Ahmet Asan şehit düştü. Şehadete eren kahraman evladımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Zafer Havalimanına getirilmesi beklenen şehidin cenazesi, bugün Emet ilçesinde toprağa verilecek.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN'DAN TAZİYE İLETİYİ

Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe- Yıldırım Harekâtı'nda şehit olan kahraman askerimiz Piyade Uzman Çavuş Ahmet Asan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve aziz ulusumuza başsağlığı diliyorum.

Her bir şehidimizin akan her damla kanın hesabını alçak terör örgütü PKK’dan soracağız.