MSB: FETÖ ile iltisaklı tek bir personel kalmayıncaya kadar mücadelemiz devam edecek

MSB: FETÖ ile iltisaklı tek bir personel kalmayıncaya kadar mücadelemiz devam edecek

Ulusal Korunma Bakanlığı'ndan MSB yapılan açıklamada, "Bakanlığımız bünyesinde FETÖ ile iltisaklı tek bir personel kalmayıncaya kadar gayretimiz devam edecektir. Türk Silahlı Güçlerimizin şanlı üniformasını

Ulusal Korunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"1. Kendine medyanın her mecrasında yer bulmak, gündeme gelmek, Bakanlığımızın FETÖ ile çabası mevzusunda kamuoyuna yanlış bilgiler vererek manipülasyon yapmak mücadelesinde olan bazı kişilerin Bakanlığımızı, Türk Silahlı Güçlerini hedef almaya devam ettiklerini görüyoruz.

2. 15 Temmuz sonrası yurt içi ve hudut ötesinde tertip edilen işlemlerde ve rakamı ve çapı giderek artan büyük tatbikatlarda elde edilen galibiyetler, FETÖ’den arınıldıkça daha da kuvvetlendiğimizin en sarih göstergesidir. Bu zafere kim gölge düşürmek isterse istesin muvaffak olamayacak, asil halkımızın bağrından çıkan Kahraman Mehmetçiğin moral ve motivasyonunu bozamayacaktır.

3. Palavra yanlış bilgilerle sorumsuzca yapılan söylem ve eylemlerin kimlerin işine yaradığı, kimlerin neleri perdelemek istediği ya da kimler tarafından yaratıldığı/yaratılmak istendiği de dikkate alınması, iyi değerlendirilmesi ve göz arkasını edilmemesi gereken bir vaziyet ve asıllıktır.

"BUGÜNE KADAR 24.395 PERSONEL İHRAÇ EDİLMİŞTİR"

4. Bakanlığımız bünyesinde FETÖ ile iltisaklı tek bir personel kalmayıncaya kadar gayretimiz devam edecektir. Türk Silahlı Güçlerimizin şanlı üniformasını hiçbir alçağın taşımasına asla izin edilmeyecektir. FETÖ ile çaba hukuk çerçevesinde tüm ünitelerde aynı kavrayış, disiplin ve kriterlerle yürütülmekte, Devletimizin istihbarat müesseselerinden, ünitelerimizden ve öbür kaynaklardan elde edilen istihbarat ve bilgilere kesinlikle zorunlu harekât yapılmaktadır. Nitekim bugüne kadar 24.395 personel ihraç edilmiş, 2.567 personelin rütbeleri geri alınmıştır. Son bir senede ise 1.980 personel ihraç edilmiş, 561 personelin de rütbesi geri alınmıştır. Başka Bir Deyişle Başta FETÖ olmak üzere terör örgütleri ile artan şiddet ve tempoda gayretimiz devam etmektedir, edecektir.

5. Bu vesileyle; 15 Temmuz’da ordu-ulus hakikatini bir kere daha sergileyerek canlarını feda eden tüm şehitlerimizi; ebediyete gelen kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor, yaşamda olan gazilerimize, şehit ve gazilerimizin değerli ailelerine, sevgisi, güveni ve duasından efor aldığımız asil halkımıza saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz."