Muhammed'e gözyaşları içinde veda... Bayram ziyareti için gelmiş

Muhammed'e gözyaşları içinde veda... Bayram ziyareti için gelmiş

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu'nun kullandığı resmi taşıtın çarpması neticeyi yaşamını kaybeden Muhammed Çelik 13, gözyaşları içinde toprağa verildi. Muhammed'in hafızlık

Kaza, iki gün evvel öğleden sonra Batman-Diyarbakır kara yolunda alana geldi. Batman'ın Gercüş İlçesi Kaymakamı Server Sinanoğlu'nun kullandığı 72 EP 436 plakalı resmi vasıta, trafik ışıklarından yolun karşısına geçmeye çalışan Muhammed Çelik'e çarptı. Çarpmanın şiddetiyle Çelik yola savruldu. Hakimiyetten çıkan vasıta da karşı şeride geçerek kırmızı ışıkta bekleyen başka bir vasıtaya çarparak durdu, sürücü yaralandı. İhbarla kaza yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralanan Muhammed Çelik ile sürücü, başka bir taşıtla Bismil Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Çelik, burada yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı.

KAYMAKAM HAPSEDİLDİ

Kaymakam Sinanoğlu'nun yapılan tetkik ve alınan kan misallerinde 0.27 promil içkili olduğu tespit edildi. Nezaretine alınıp, operasyonları sonrası adliyeye sevk edilen Kaymakam Sinanoğlu, 'taksirle vefata ve yaralanmaya neden olmak' kabahatinden çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi. Sinanoğlu hakkında ayrıca 'içkili vasıta kullanarak isteyerek trafik güvenliğini riske sokmak' kabahatinden operasyon yapıldı. 

BAYRAM ZİYARETİ İÇİN GELMİŞ

Çelik'in cenazesi, otopsi harekâtlarının ardından ailesine teslim edildi. Çelik'in cenazesi, kılınan namazın ardından toprağa verildi. Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su da Çelik'in ailesini ziyaret ederek, taziyelerini iletti. Hafızlık eğitimi aldığı belirtilen Muhammed Çelik'in ailesiyle beraber Diyarbakır'da yaşadığı ve bayram ziyareti için Bismil'e yakınlarının yanına geldiği bilindi.