Muharrem Kılıç kimdir? İşte Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu'nun yeni Başkanı Muharrem Kılıç'ın biyografisi

Muharrem Kılıç kimdir? İşte Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu'nun yeni Başkanı Muharrem Kılıç'ın biyografisi

Türkiye İnsan Hakları ve Denklik Müesseseyi Başkanlığına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre müessesenin yeni genel müdürü Muharrem Kılıç oldu. Bu büyüme sonrası Muharrem…

Türkiye İnsan Hakları ve Denklik Müesseseyi Başkanlığına Muharrem Kılıç getirilirken, İkinci Başkanlığa Alişan Tiryaki atandı. İşte, Türkiye İnsan Hakları ve Denklik Müesseseyi'nun yeni Başkanı Muharrem Kılıç'ın yaşam öyküsü...

MUHARREM KILIÇ KİMDİR?

Hukuk öğrenimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde bitirmiştir. 2011 senesinde profesörlük kadrosuna ceddilen Dr. KILIÇ, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi, ‘Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi’ Anabilim Dalında öğretim abonesi olarak görev yapmaktadır.

‘Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi’, ‘Karşılaştırmalı Hukuk Teoriyi’, ‘Hukuk Metodolojisi’ ve ‘İnsan Hakları Hukuku’ mevzuları akademik alaka alanlarını oluşturmaktadır. Akademik alakası istikametinde çok rakamda bilimsel yayınları ile milli ve beynelmilel kurultaylarda sunulmuş deklarasyonları bulunmaktadır.

Kılıç, Yükseköğretim Heyeti başkan danışmanlığı, ÖSYM başkan danışmanlığı, Mesleksel Yeterlilik Müesseseyi Adalet ve Güvenlik Sektör Kurulu temsilciliği, hukuk fakültesi dekanlığı, kamu hukuku kısım başkanlığı, hukuk felsefesi ve sosyolojisi anabilim dalı başkanlığı gibi birden çok akademik ve yönetimsel görevde bulunmuştur.