Mutfakta video mesajla gençlere 6 vaat

Mutfakta video mesajla gençlere 6 vaat

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, evvelki akşam gençlere seslendiği bir videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu, videoda, iktidara gelince ilk altı ay içinde yapmaya söz verdiği 6

“Evet sevgili gençler, merhaba. Uzun zamandır sizi konutuma konuk edemedim ama sakın unuttuğumu sanmayın. Dostlarımla sizin tasalarınıza çalışırken ne yazık ki bu iktidarın ülkenin başına daha büyük belalar getirmesini önlemek için mülteci mevzusuna da odaklanmak zorunda kaldım.

ATIN FAVA

Problemlerin daha da gelişmelerini önlemek zorunda kalıyoruz. Onun için sizin tasalarınız haricinde başka sorunlara da odaklanmak zorunda kaldım. Neyse, buradayız. Her şey hoş. Çayımız lezzetli ve ilk müjdelerimizi vermeye hazırım. Az sonra, iktidara geldiğimiz ilk altı ayda yapacaklarımızı sizlerle paylaşacağım.

İsteyen bu videoyu indirebilir. Ya da atın fava.

ÖTV SIFIRLANACAK

Gençlerin telefon ve reyin konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet üyeliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli kolilere erişmeleri sağlanacak.

KYK öğrenim kredisi borçları sıfır faizle yapılandırılacak. Faizsiz ve taksitli geri ödeme süreci, işe başladıktan sonra uygulamaya konulacak.

Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat faalliklerinde kullanabileceği 1000 TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama belirlenecek. Bu kart veya mobil uygulama, finansal teknoloji mahsulü olacak.

Aile Destek Sigortası’ndan faydalanan ailelerin çocuklarına, kamuya personel alımlarında pozitif ayrımcılık yapılacak. Röportaj kaldırılacak. Lüzumlu hallerde, kamera kaydı ile röportaj olacak. Torpile kökten son verilecek. Yerel idareler de dahil, kamuda bültene çıkılan her pozisyon için saydam kaidelerle işe alım yapılacak. Gençlerden pasaport çıkartma harekâtı ya da yurtdışına çıkış harcı alınmayacak.

Gençlerin alacağı ilk sıfır arabada ÖTV sıfırlanacak. Bakın altını çiziyorum, sıfır ÖTV.

Sevgili gençler, artık caddede dayılar ‘Göster telefonunu’ deyince ne yaparsınız onu öğrenmem. O da sizin başınıza tasa olsun. Zira en son, en muhteşem telefonlarınız cebinizde olacak; emelim bu. İnanın bana gençler, geliyor gelmekte olan. ”