Nafaka umdu, masraf buldu

Nafaka umdu, masraf buldu

Uzun senelerdir konutlu olduğu Bayram Ayvataş'tan boşanan Güllü Kurt, duruşmanın bağladığı nafakanın çoğaldırılması için dava açtı. Duruşma, "İkisi de emekli ücretiyle geçiniyor, Bayram zati 350 lirayı

Güllü Kurt 70 yaşında. Uzun seneler konutlu olduğu Bayram Ayvataş ile aralarında meseleler çıkınca 2012’de boşanmak için duruşmaya müracaat etti. Duruşmaları bir sene sürdü. 2013’te boşandılar. Duruşma Bayram Ayvataş’ı yanılgılı bulmuştu. Güllü Kurt’a aylık 250 lira nafaka bağlandı. Bu nafakanın da senelik olarak belirli oranda çoğaldırılmasına karar verildi. 2022’ye gelindiğinde Güllü Kurt’un nafakası 350 liraya çıkmıştı. Nafaka dışındaki tek kazancı emekli ücretiydi. Ancak Güllü Kurt geçinemiyordu. Avukat yakaladı, nafakanın çoğaldırılması için duruşmaya müracaat etti. “Başka hiçbir kazancım yok. Daha Önceki eşimin 8 dairesi, 2 dükkânı var. Hâli zamanı yerinde” dedi. Nafakasının aylık 3 bin liraya çıkarılmasını istedi. Komşularını ve torunlarını da geçinemez halde olduğuna dair tanık olarak dinletti.

‘350 TL’Yİ ÖDEMEKTE ZORLANIYOR’

İstanbul 6. Aile Duruşması bu ardından da yalanladı. Mazeret olarak da “İkisi de emekli ücretiyle geçiyor, Bayram zati 350 lirayı da ödemekte zorlanıyor” dedi. Ayrıca 5 bin 100 liralık duruşma giderlerinin de Güllü Kurt tarafından ödenmesine hükmetti. Böylece 350 liralık nafakasının çoğalışı için duruşmaya giden Güllü Kurt, nafakasını artırmadığı gibi 5 bin 100 liralık hiç hesapta olmayan bir gider ile dönmüş oldu.

'KARARA İTİRAZ EDECEĞİZ'

Hürriyet’e konuşan Güllü Kurt’un avukatı Murat Sultansu “Nafaka çoğalışı beklerken, duruşma giderleri de Güllü teyzenin üzerine kaldı. Zati geçinemiyordu. 15 aylık nafakası bu giderleri ödemeye ancak yeter. Karara itiraz edeceğiz” dedi.