Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Gözler şubat ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihinde!

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Gözler şubat ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihinde!

Nakdi fiyat desteği ödeme tarihi, pandemi döneminde ücretsiz müsaadeye ayrılan çalışanların odaklandığı konulardan oldu. Mart ayının gelmesiyle birlikte nakdi ücret desteği ödeme tarihi için…

Şubat ayı nakdi fiyat desteği ödeme tarihi son gelişmeler ile izleyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen nakdi fiyat desteği 17 Mart'a kadar uzatılmıştı. Nakdi fiyat desteği, her ay TÜRKİYE İŞ KURUMU tarafından ayın 8'inde yatırılıyor. Ancak bu ayki ödemeler konusunda daha resmi bir izah gelmedi. Ödemelerin mart ayının ikinci haftasında yapılması bekleniyor.

NAKDİ FİYAT DESTEĞİ NE VAKİT YATACAK?

Nakdi fiyat desteği her ayın 8'inde yatırılıyor. Bu ayki ödemeler konusunda daha bir izah yapılmadı. Ancak ödemelerin 8-9 Mart'ta yapılması ön görülüyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ocak ayına ait Nakdi Fiyat Desteği ödemelerinin 9 Şubat’ta yapılacağını duyurmuştu.
Ödemelerin banka hesapları üzerinden yapılacağını hatırladan Bakan Selçuk, sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemelerinin ise PTT aracılığıyla gerçekleştirileceğini anımsatmıştı.

Nakdi fiyat desteği ne vakit yatacak Gözler şubat ayı nakdi fiyat desteği ödeme tarihinde

NAKDİ FİYAT DESTEĞİ NE VAKİT BİTECEK?

Reisicumhur Erdoğan geçtiğimiz haftalardaki Bakanlar kurulu Toplantısı sonrası yaptığı izahta; "Kısa çalışma ödeneğini şubat ayının sonuna, nakdi fiyat desteğinin müddetini ise 17 Mart tarihine kadar uzattık." diye konuştu.

NAKDİ DESTEK ÖDEMESİ NASIL SORGULANIR?

Fiyatsız destur desteği sorgulama ekranı için TÜRKİYE İŞ KURUMU giriş bilgileri veyahut E-Devlet şifresine sahip olmak yeterli. İlk defa e Devlet şifresi alacakların ise PTT’ye müracaat etmesi gerekiyor. Nakdi destek ödeme bilgilerini sorgulamak için E-Devlet girişi yapan yurttaşlar, aşağıdaki linke tıklayarak işlemlerini sorgulama işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyor.

ÜCRETSİZ İZİN DESTEĞİ SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİNİN KESİLECEĞİ VAZİYETLER

Nakdi ücret desteğinden faydalanılan dönemde, aynı veya başka bir işyerinde işe başlanması ve/veya rastgele bir sosyal güvenlik kuruluşundan yaşlılık aylığı alınmaya başlanması halinde nakdi ücret desteği kesilir.

Ücretsiz izne ayrılarak nakdi ücret desteğinden faydalanan işçinin fiilen çalıştırıldığının tespiti halinde, patrona, bu şekilde çalıştırılan her işçi ve çalıştırıldığı her ay için ayrı ayrı olmak üzere fiilin işlendiği tarihteki aylık brüt asgari ücret meblağında Çalışma ve İş Müessesesi Şehir Müdürlüklerince yönetimsel para cezası uygulanır.
Fazla ve yersiz ödemeye sebep patronlardan, ödenen nakdi ücret desteği, ödeme tarihinden itibaren işleyecek kanuni getirisi ile beraber tahsil edilir.