Nakdi Ücret Desteği ödemeleri öne çekildi

Nakdi Ücret Desteği ödemeleri öne çekildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Mayıs ayına ait Nakdi Fiyat Yardımı ödemelerini 8 Haziran'da yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Mayıs ayına ait nakdi fiyat yardımı ödemelerinin 8 Haziran'da hakikatleştirileceğini bildirdi.

Ödemelerin banka hesapları üzerinden yapılacağını vurgulayan Bakan Bilgin, sistemde IBAN bilgisi beceriksiz veya yanılgılı olan bireylerin ödemelerinin ise Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü aracılığıyla hakikatleştirileceğini duyurdu.

NAKDİ FİYAT DAYANAĞININ KESİLECEĞİ VAZİYETLER 
Nakdi fiyat dayanağından faydalanılan yarıyılda, aynı veya başka bir işyerinde işe başlanması ve/veya rastgele bir sosyal güvenlik kuruluşundan yaşlılık aylığı alınmaya başlanması halinde nakdi fiyat yardımı kesilir.

Nakdi Ücret Desteği ne zaman bitecek İşte en son bilgilerNakdi Fiyat Yardımı ne zaman bitecek? İşte en son bilgiler

Fiyatsız izne ayrılarak nakdi fiyat dayanağından faydalanan emekçinin fiilen çalıştırıldığının tespiti halinde, patrona, bu biçimde çalıştırılan her emekçi ve çalıştırıldığı her ay için ayrı ayrı olmak üzere fiilin işlendiği tarihteki aylık brüt minimum fiyat meblağında Çalışma ve İş Müesseseyi Şehir Müdürlüklerince yönetimsel para cezası uygulanır. Fazla ve yersiz ödemeye neden patronlardan, ödenen nakdi fiyat yardımı, ödeme tarihinden itibaren işleyecek kanuni faizi ile beraber tahsil edilir.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara