NATO müzakereleri devam ederken PKK/YPG yandaşları İsveç’te sokağa indi

NATO müzakereleri devam ederken PKK/YPG yandaşları İsveç’te sokağa indi

Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasındaki NATO aboneliğine dair görüşmeler devam ederken, İsveç'in Göteborg şehrinde terör örgütü PKK/YPG yandaşları ellerinde terör örgütünü simgeleyen paçavralar ile caddeye

Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasındaki NATO aboneliğine dair görüşmeler devam ederken, İsveç'in Göteborg şehrinde terör örgütü PKK/YPG yandaşları ellerinde terör örgütünü simgeleyen paçavralar ve terör örgütü elebaşı Öcalan'ın posterleri ile eylem tertip etti. Geçtiğimiz günlerde de terör örgütüne ait görseller projeksiyon ile başşehir Stockholm’de belediye binası ve kentin simge yapılarından Avicii Arena’ya yansıtılmıştı.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNİN AVRUPA’NIN GÖBEĞİNDE ÜLKELERİ TUTSAK ALIRCASINA BİR FAALİYET ZİNCİRİ İÇİNDE BULUNMASI KABUL EDİLEMEZ”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Dışişleri Bakan Destekçisi Büyükelçi Sedat Önal ise, İsveç ve Finlandiya’nın NATO azalık müracaatları ile başlayan ve Türkiye’nin vetosuyla büyüyen süreçle alakalı olarak Belçika’nın başşehri Brüksel’deki NATO Merkez Karargahı’nda temaslarda bulundu. Temaslarının ardından Kalın ve Önal gazetecilerle toplandı. Terör örgütlerinin Finlandiya ve İsveç’te kurdukları faaliyet zinciri ile sanki bu ülkeleri tutsak aldığını ifade eden Kalın, “Bu terör örgütlerinin Avrupa’nın göbeğinde bu ülkeleri tutsak alırcasına bir faaliyet zinciri içinde bulunması kabul edilemez” ifadelerini kullanarak, Türkiye’nin NATO’nun genişleme siyasetine karşı olan bir ülke olmadığını vurguladı.

İsveç ve Finlandiya'ya NATO vetosu... Kalın: Terör örgütlerinin faaliyetleri sona ermelidaha fazla video içinİsveç ve Finlandiya'ya NATO vetosu... Kalın: Terör örgütlerinin faaliyetleri sona ermeli