NATO Zirvesi nedeniyle Kabine 4 gün öne çekildi

NATO Zirvesi nedeniyle Kabine 4 gün öne çekildi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında 14 Haziran Pazartesi günü bir araya gelmesi tasarlanan Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulusu, aynı güne denk gelen Brüksel’deki NATO Liderler Doruğu sebebiyle…

Kabine buluşmasında en ehemmiyetli gündem maddesi yeniden koronavirüsle çaba çalışmaları ve kademeli basmakalıplaşma yarıyılı olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, buluşmada alınan temkinlerin tesiri, olay ve vefat rakamlarının seyri, aşılama sürecindeki son gidişat ve yerli aşı çalışmaları mevzusunda bakanlar kuruluya brifing verecek. Olağanlaşmayla alakalı yeni kararların alınması beklenen Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulusu’nde iç ve dış büyümelerin yanı gizeme ekonomideki son vaziyet de gündeme gelecek.

NATO DORUĞU KONUŞULACAK

Buluşmada ehemmiyetli bir gündem başlığını da 14 Haziran’da başlayacak NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Doruğu oluşturacak. Bakanlar Kuruluda, NATO Doruğu kapsamında yapılan hazırlıklar, Türkiye’nin gündeme getireceği başlıklar ve diplomatik temaslar ele alınacak. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar’ın bakanlar kuruluya bilgilendirmede bulunması bekleniyor. Alınacak kararları son yarıyılda olduğu gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşmasıyla duyuracak.