Navigasyon uçuruma sürüklüyor! Pankartla önlem aldılar: Bu yolu kullanmayın

Navigasyon uçuruma sürüklüyor! Pankartla önlem aldılar: Bu yolu kullanmayın

Bursa'dan Uludağ'a çıkacakları navigasyondaki harita uçurumlu ve meyli fazla yola yönlendirince yurttaşlar yolun girişine pankart asarak sürücüleri uyarmaya başladı.

Uludağ'a çıkacak olan yurttaşlar navigasyona adres yazdıklarında ana yoldan değil de Osmangazi ilçesi Demirkapı Mahallesi'ndeki kestirme yola yönlendiriliyor.

Bu yolda meyil fazla ve aşikar virajlarla dolu olunca çok rakamda taşıt kaza yapıyor ve yolda kalıyordu. Çok rakamda taşıt sürücüsü bu yola girip kazan yapınca semtli de yolun başına şu ihtar yazısını astı:

"Dikkat; navigasyona aldanıp Uludağ yoluna çıkış için bu yolu kullanmayın. Riskli viraj ve yokuş"

Navigasyon uçuruma sürüklüyor Pankartla önlem aldılar: Bu yolu kullanmayın

"KAZALAR ÇOK FAZLA OLUNCA PANKARTLA İHTİYAT ALINDI"

Mahalle sakinleri sürücüleri laflı da uyarıyor. Navigasyonla bu yola gelen Uludağ yoluna çıkacak sürücüler pankartı görünce geri dönerek başka yolu kullanıyor.

Bu yolda çok rakamda kazanın yaşandığını ifade eden mahalle serinkanlıyı Rami Avcı, "Semtimizde bulunan bu yol Uludağ yoluna çıkıyor. Fakat yolun meyli çok fazla ve çok dik. Navigasyon taşıtları buraya getiriyor. Bu taşıtlar bu dik ve virajlı yolu kullanınca yolda kaza yapıyordu. Kazalar çok fazla olunca pankart asılarak ihtiyat alındı. Bu pankartı gören sürücüler geri dönerek başka yolu sınıyor" dedi.