Nazmi Arıkan son yolculuğuna uğurlandı

Nazmi Arıkan son yolculuğuna uğurlandı

Çanakkale'de çiftlik evinde bıçaklanarak öldürülen Fen Bilimleri Eğitim Müesseseleri kurucusu Nazmi Arıkan 69 son yolculuğuna uğurlandı.

Fen Bilimleri Eğitim Müesseseleri Kurucusu Nazmi Arıkan ve sürücüyü Şerif Eker Gelibolu'nun Karainebeyli köyündeki çiftlik evinde evvelki gece bıçaklanarak öldürüldü. Takımların çalışmasının ardından cenazeler Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Sağlık Kurumu morguna götürüldü. Cenazelerin otopsi operasyonları bitirildikten sonra yakınlarına teslim edildi. Nazmi Arıkan'ın cenazesi Zincirlikuyu Camii'ne getirildi. Eşi Tülay Arıkan ve oğlu Kurtuluş Arıkan taziyeleri kabul etti. Cenazeye CHP İstanbul Şehir Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Arıkan'ın ailesi, dostları, talebeleri ve çok rakamda beğeneni katıldı. İkinci müddeti kılınan cenaze namazının ardından Arıkan, Zincirlikuyu kabirliğinde toprağa verildi.

Nazmi Arıkan son yolculuğuna uğurlandı

Cenaze merasimi evveli açıklama yapan Nazmi Arıkan'ın oğlu Kurtuluş Arıkan, "Acımız büyük, babam çok kıymetli bir insandı. Çok kıymetli bir büyüğümüzü kaybettik. Diyecek başka bir şey yok" dedi.

Nazmi Arıkan son yolculuğuna uğurlandı