Nedim Şener 15 Temmuz'da yaşananları anlattı

Nedim Şener 15 Temmuz'da yaşananları anlattı

Darbeci askerlerin işgal teşebbüsünün yurttaşların da yardımıyla boşa çıkarıldığı Demirören Medya binasında yaşananları anlatan Nedim Şener, o geceye dair ayrıntıları da paylaştı. Şener "Bu yalnızca

Hürriyet yazarı Nedim Şener, 15 Temmuz alçak darbe teşebbüsünde, Hürriyet ve CNN Türk'ün de bulunduğu Demirören Medya binasında yaşanan işgal teşebbüsünü ve ardından yaşananları CNN Türk mikrofonlarına değerlendirdi.

15 Temmuz direnişi için Şener "Bu yalnızca bir darbe teşebbüsü değil aynı zamanda Türk ulusunun vatanına, sancağına, inancına sahip çıkma gayretiydi. 12 Eylül Darbesi’nde ulus tamamen olup biteni izlemiştir. Zira herkesin emin bahaneleri vardı. Ama 15 Temmuz'da insanlar aynı zamanda demokratik istemlerine sahip çıkmışlardır. Zira 15 Temmuz öyle bir işgal teşebbüsü ki küresel sömürgeci ülkelerin, Amerika Birleşik Devletlerinin ve Avrupa'nın, tetikçiliğini yapan bir alçak terör örgütü ülkenin idaresini ele geçirmeye çalışmıştır" dedi.

O GECE YAŞANANLARIN PERDE ARKASI

15 Temmuz'da darbeye karşı dayanan ulus için "Ellerinde hiçbir şey yoktu. Silah yoktu çakı dahi yoktu... Ama buna karşın o insanlar tanklara, uçaklara, kurşunlara karşı direnmişlerdir" diyen Şener, bütün 6 sene evvel darbeci askerlere karşın nasıl Hürriyet binasının kapılarını yurttaşlara açtığını ve işgal teşebbüsünün boşa çıkarıldığını tüm ayrıntıları ile anlattı.