Nesrin Sipahi: Benim hayatım film olmasın

Nesrin Sipahi: Benim hayatım film olmasın

12 sene aradan sonra “Fecri Ebcioğlu Saygı Albümü” için stüdyoya giren Türk sanat müziğinin akılda adı Nesrin Sipahi, yaşadığı coşkuyu Hürriyet’e anlattı.

Nesrin Sipahi, “Fecri Ebcioğlu Saygı Albümü” için stüdyoya girdi, 50 sene evvel seslendirdiği “Bebek” şarkısını yine açıkladı. 87 yaşındaki akılda ad, kayıtların yapıldığı Dp Studio’da sualleri cevapladı. 12 sene sonra stüdyoya girmenin coşkusunu yaşadığını dile getiren sanatçı, “Yine başlıyormuşum gibi heyecanlandım. Yine plaklar yapacakmışım gibi seziyorum. ‘Her şeye biz koşturacağız’ diyerek beni ikna ettiler” dedi. Nesrin Sipahi’ye “Ankara senelerimden tanıyorum” dediği Bergen de soruldu. “Onu çok sempatik buluyordum” diyen sanatçı, Bergen’in yaşamını anlatan filmi henüz izlemediğini söyledi.

Nesrin Sipahi: Benim hayatım film olmasın

NİÇİN DEŞİFRE EDEYİM?
Sipahi, “Siz yaşamınızın film olmasını ister misiniz?” sualine de şu cevabı verdi: “Özel yaşamım bana aittir. Niçin deşifre edeyim? Benden sonra çocuklarım yaparsa öğrenemem. Ben değişik tarafta olacağım. Ben yaşamda olduğum sürece istemiyorum. Yakında kitabım çıkacak. Bazı şeyleri anlattım, bazı şeyleri anlatmadım.”

ÖNÜMÜ KESMEK İSTEDİ
Nesrin Sipahi: Benim hayatım film olmasın
Bir yarıyıl sahnelerde fırtınalar estiren Nesrin Sipahi, “Sahne aldığınız yarıyıl başka sanatçıların önünüzü kesmeye çalıştığını sezdiniz mi hiç?” sualine şu cevabı verdi: “Olmuştur. Allah rahmet eylesin, lafım ağır olmasın, Zeki Müren bu işlere çok oynadı. ‘Birisi çıkıp da benim çalıştığım gazinolarda çalışmasın’ istedi. Ama sağlam olan yeniden yürütüyordu.”