Neymar'dan beklenmedik karar! Takım arkadaşı duyurdu: Bana bırakacağını söyledi

Neymar'dan beklenmedik karar! Takım arkadaşı duyurdu: Bana bırakacağını söyledi

Real Madrid'de forma giyen Brezilyalı futbolcu Rodrygo, Brezilya Ulusal Ekibi'ndan ekip dostu Neymar hakkında ehemmiyetli bir açıklama yaptı.

Geride kalan sezonda yaşadığı sakatlık meseleleri sebebiyle formasında uzun vakit uzak kalan ve bir hayli maçta görev alamayan Neymar daha önceki gşöhretlerini arattı.

Geçirdiği ağır sakatlık sonrası daha önceki gşöhretlerini arayan Neymar, Fransa Ligue 1 ve Şampiyonlar Ligi olmak üzere toplamda 28 maçta Paris Saint Germain forması giydi.

Sezonun sona ermesiyle beraber Brezilya Ulusal Ekibi'nın yolunu yakalayan Neymar için ulusal ekipten dostu Rodrygo sansasyonel açıklamalar yaptı.

Ekip dostu Rodrygo'ya göre, Neymar sene sonunda ulusal ekibi vazgeçmeyi düşünüyor ve Katar'da tertip edilecek Dünya Kupası sonrası bu kararını açıklamayı kastediyor.

74 golle Brezilya'nın en çok gol atan oyuncuları arasında yer alan Neymar'ın, 10 numaralı forma için de Rodrygo'yu tanımladığı bildirildi.

Neymar'ın gelecek tasarılaması hakkında bir podcast'te konuşan Rodrygo,  "Brezilya Ulusal Ekibi kampında Neymar bana, 'Dünya Kupası'ndan sonra ulusal ekibi vazgeçiyorum, 10 numarayı sen giyersin' dedi." ifadelerini kullandı.

Neymar'ın ulusal ekibi vazgeçme kararını söylediğinde donakaldığını belirten Rodrygo, "10 numarayı bana öneri ettiğinde ne diyeceğimi öğrenemedim. Ona ulusal ekibi vazgeçmemesi gerektiğini söyledim ancak yalnızca gülümsedi." diye konuştu.

Brezilya ile ilk maçına 2010 senesinde çıkan Neymar, attığı 74 golle Pele'nin ardından en golcü ikinci ad gidişatında.

Kasımda başlayacak Dünya Kupası'nda Brezilya; Sırbistan, İsviçre ve Kamerun ile beraber G Grubuna yer alıyor.