Nihat Kırmızı: "Dursun Özbek başkanımızla Domenec Torrent ile ilgili görüşmem olmadı"

Nihat Kırmızı: "Dursun Özbek başkanımızla Domenec Torrent ile ilgili görüşmem olmadı"

Galatasaray Atletik A.Ş. daha önceki idare heyeti azası Nihat Kırmızı, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in kendisinden Teknik Direktör Domenec Torrent ile görüşmesini istediğiyle alakalı çıkan haberlerin

Galatasaray Atletik A.Ş. daha önceki idare heyeti azası Nihat Kırmızı, sosyal medyada çıkan bazı haberlere yazılı yaptığı açıklama ile yanıt verdi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in kendisinden Teknik Direktör Domenec Torrent ile görüşmesini istediğiyle alakalı çıkan haberlerin doğru olmadığını söyleyen Kırmızı, "Son günlerde bazı sosyal adımı da geçirerek Galatasaray Başkanı Sayın Dursun Özbek’in benimle görüşüp, Domenec Torrent ile görüşmemi istediği gibi hakikat dışı yayınların yapıldığından haberdar oldum. Tercih gününden sonra başkanımız Dursun Özbek ile surat surata veya telefonla hiçbir görüşmem olmadı" diye konuştu.

"Oyuncularımızın ve teknik kurulumuzun yalnızca işine odaklanması ismine gayret sarf ettim ve sahip çıktım"

Nihat Kırmızı; Domenec Torrent, Luis Campos, Pasquale Sensibile ve geçen sezon transfer edilen oyuncuların hiçbirinin transfer görüşmelerinde bulunmadığını ifade ederek, "Transfer ayrıntılarında da rastgele bir dahilim olmadı. Aşinayı gibi zati misyona da Aralık 2021 tarihinde başladım. Kulübümüzün ve idaremizin yaşadığı bazı negatifliklerden sonra Florya’da daha etkin olmaya başladığım yarıyılda önümüzde çok kritik Barcelona maçları, ligde Trabzonspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe maçları varken ve ligi de daha iyi konumda kapatma kısmeti devam ettiğinden vazifem gereği, kulübümüzün ve futbol ekibimizin hasar görmemesi için oyuncularımızın ve teknik kurulumuzun yalnızca işine odaklanması ismine gayret sarf ettim ve sahip çıktım" biçiminde konuştu.

Teknik Direktör Domenec Torrent’in kontratıyla alakalı olarak ise Nihat Kırmızı, "Basın üyelerinin Domenec Torrent’in kontratında tazminat olup, olmadığını sorduklarında tazminatın olmadığını fakat 1 sene daha devam eden 1.5 milyon Euro kontratı olduğu bilgisini verdim. Tercih kararı alındıktan sonra da Torrent’e ufalamayı düşünüp, düşünmediğini sorduğumda, yeni gelecek idareyle görüşüp sunum yapmak istediğini ve yeni idarenin kendisiyle çalışıp, çalışmayacağı kararına saygı dinleyeceğini söylediğini tüm saydamlığıyla basın aracılığıyla camiamıza ve o dönemki adaylara bildirdim. Bundan sonraki süreçte emin başkan ve yeni idare heyetinde futboldan mesul idareyiciler, Galatasaray’ın çıkarları yönünde görüşmelerini yapıp karar alacaklardır. Bu süreci ben de bir Galatasaray taraftarı olarak merakla takip etmekteyim. Galatasarayımızın şampiyonluk ve galibiyetlerle dolu bir sezon geçirmesini dilerim" açıklamasında bulundu.