Normale dönen Yeni Zelanda’da 50 bin kişilik konser

Normale dönen Yeni Zelanda’da 50 bin kişilik konser

Dünya genelinde koronavirüsle Kovid-19 gayretle en iyi çaba eden ülkelerin başında gelen Yeni Zelandanın Eden Park Stadyumunda 50 bin karakter, sosyal mesafesiz konser tertip edildi.

Dünyayı tesiri altına alan koronavirüs tüm süratiyle sürüyor. Kovid-19 gayretle en iyi çaba eden ülkelerin başında gelen Yeni Zelandada 50 bin karakter konser afallattı.

Ülkenin Auckland kentindeki Eden Park Stadyumunda tertip edilen ve kine kin dolan konserde sosyal mesafe ya da maske takma lüzumluluğu olmaması dikkat çekti.

Konsere gelen binlerce şahıs sosyal mesafenin yanı gizeme maske de takmadı. Yerel medyaya konuşan konsere gelen müzikseverler, İnsanlar olarak toplanıp aynı şarkıları beraber söyleyebilmek bizim için çok ehemmiyetli. Bize bir şeyin parçası olduğumuzu sezdiriyor dedi.

Normale dönen Yeni Zelanda’da 50 bin kişilik konser

TEKERRÜR KONSER VEREBİLECEK MİYİZ ÖĞRENMİYORDUK

Stadyumda 50 bin şahsa konser veren müzik grubu Six60in solisti Matiu Walters, Kısıtlama altında olmanın nasıl bir şey olduğunu öğreniyoruz. Oldukça perişandı. Ve tekerrür konserde çalabilecek miyiz öğrenmiyorduk. Ama birkaç sebepten dolayı burada Yeni Zelanda’da bahtlıyız."ifadesini kullandı.

Grubun gitarcıyı Ji Fraser ise İnsanların ne kadar coşkulu olduklarını görmek, dışarıda olmaktan ve canlı müzik dinlemekten ve onların acımasız bir seneden uzaklaştığını görmek şahaneydi. Çok özeldi. Klasik yaşamı özlemişiz diye konuştu.