O tantunici sinek avlıyor... İğrençsin patron

O tantunici sinek avlıyor... İğrençsin patron

Kadıköy’de çöpteki biberleri ve etleri toplatarak tekerrür alıcıya servis ettiren tantunici, büyük tepki topladı. Sosyal medyadaki görüntüler üzerine tantuniciye 500 lira ceza kesildi, ilçe tarım müdürlüğü

İstanbul Kadıköy’de çöpteki besinleri emekçilerine toplatarak geri satan Ayla Tantuni’ye ait görüntüler sosyal medyada tepki çekti. Evvelki gün sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, alıcılara servis edilen ancak tabakta vazgeçilip yenmeyen biberler, şirket sahibinin isteğiyle tekerrür servis edilmek üzere çalışanlara çöpten toplatıldı. Görüntülerde iddiaya göre Ayla Tantuni’nin şirketçisi, “Alıcı tabağına elini dahi sürmüyor, ısırmıyor, niçin çöpe atalım? Yıkayıp koyacağız” demesi dikkat çekti. Firmacının görüntüde çalışanlarını fırça atarak izinlerini iptal ettiği ve “Burayı kendi yeriniz gibi görmediğiniz sürece ensenizdeyim. Haftalık izinlerinizi de iptal ediyorum” diyerek haykırdığı da görüldü. Videonun şirket sahibi tarafından öbür şubelere de sevk edildiği de öne sürüldü.

O tantunici sinek avlıyor... İğrençsin patron

NUMUNE TOPLANDI

Görüntülerin medyada dağılmasının ardından Kadıköy Belediyesi zabıta takımları firmaya giderek zabıt yakaladı. Firmaya 500 lira da ceza kesildi. Besin ve Tarım İlçe Müdürlüğü takımları da mahsullerden numune topladı. İlçe Tarım Müdürlüğü takımları tahlillerin ardından firmayla alakalı kararını verecek.

O tantunici sinek avlıyor... İğrençsin patron

‘ŞİPŞAK KAPATILMALI’

Görüntülerden evvel önünde alıcı kuyruğu oluşan tantunici hadiseden sonra iş yapamaz hale geldi. Çalışanlar gün süresince lokantada alıcı bekledi. Kadıköylüler ise işyerinin kapatılması gerektiğinde hemfikir. Kadıköy’de yaşayan Aylin Gülcek “Görüntüleri izledim. Bizim komşu şirketimiz. Çok donakaldım. İnsanlar daha oradan yemek yemez. Belediye bu cins yerleri kapatmalıdır” diye tepki gösterdi. Ayla Tantuni’nin çalışanları ise “Hadiseden sonra alıcımız çok eksildi. Üzücü bir hadise” dedi.

O tantunici sinek avlıyor... İğrençsin patron

YALNIZCA GÖSTERMEK İÇİNMİŞ

Görüntülerin çekildiği dükkânda çalışan tantuni ustası ise “Biz yıkayıp koymuyoruz geri. Biz zati tabaklara 3 tane vazgeçiyoruz. İşverenimiz demiş ki gerçeğinde ‘Aşırıdan vazgeçmeyin ziyan oluyor.’ Bazı dostlar 6-7 tane vazgeçiyorlar, onun için söylemiştir. Çöpten toplamak yok. Personele göstermek için sürüklemiş videoyu” diye konuştu.