O zorbaya müebbet istendi

O zorbaya müebbet istendi

İstanbul Kadıköy’de geçen 2 Eylül gecesi bir dostu ile parkta oturan Hakan Esertaş 23 tekel bayisini arayarak sipariş verdi. 145 lira tutan siparişi, bayide kurye olarak çalışan Özbek Ruslanbek…

Esertaş, Rajabov’un motosikleti ile hadisenin yaşandığı sitenin önüne geldi. Bu sırada Esertaş ile kurye arasında münakaşa yaşandı. Esertaş, kuryeyi darp etmeye başladı. O esnada eşi ile evinde oturan polis memuru Osman Şahal 35 Esertaş’ı kuryeyi darp etmemesi için uyardı. Esertaş, Şahal’ı “Alt gel” diyerek çağırdı. 16 senelik polis memuru Osman Şahal alt indi. Esertaş, Şahal’a saldırmaya başladı. Yaşanan itiş kakışa sitenin iki güvenlik vazifelisi de müdahil oldu.

REHABİLİTASYONU AYLARCA SÜRDÜ

Esertaş, cebinden çıkardığı bıçakla Şahal’a saldırmaya başladı. Şahal’ı karnından ve sırtından bıçaklayan Esertaş, hadiseden saatler sonra tutuldu. Hayati risk yaşayan Şahal hastaneye kaldırıldı. Rehabilitasyonu aylarca süren Şahal, uzun zaman sonra olağan hayata dönebildi. Hadiseden bir gün sonra Esertaş hapsedildi ve hakkında ‘isteyerek öldürme’ ve ‘kolay yaralama’ kabahatlerinden dava açıldı. Müebbet mapus istemi ile suçlanan Esertaş bugün, İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak.

Öte yandan polise verdiği ifadede kendisini darp eden Esertaş’tan şikâyetçi olan kurye Rajabov bu şikâyetinden bırakarak, kendisini darp eden şahsı teşhis edemediğini öne sürdü.

O zorbaya müebbet istendi