Oğlunu canice öldürdü... İğrenç iddia ortaya çıktı

Oğlunu canice öldürdü... İğrenç iddia ortaya çıktı

Zonguldak'ta Aydın Zengin'i 32 öldürdükten sonra gömdüğü ortaya çıkan baba Sait Zengin 55 ifadesinde, cinayeti detaylarıyla itiraf etti. Zengin oğlunun üvey annesi eşi Ü.Z.'ye tecavüz ettiğini…

Jandarma takımları, Karadere köyünde yaşayan Aydın Zengin'in, 20 Aralık'tan bu yana kayıp olduğunu ve ailesinin rastgele bir ihbar ve müracaatta bulunmadığını tespit etti. Sait Zengin'in oğlunun Manisa'nın Soma ilçesine bulunan maden ocaklarına çalışmaya gittiğini söylemesinin ardından yapılan araştırmada Aydın Zengin'e erişilemedi. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında Aydın Zengin'in öldürülmüş olabileceğinin değerlendirilmesi üzerine baba Sait Zengin'in ifadesine müracaat etildi. İfadesinde oğlunu öldürdüğünü söyleyen Sait Zengin, cesedini de ormanlık alanda beraber açtıkları su kuyusuna gömdüğünü anlattı. Savcının himayesinde Sait Zengin ile ormanlık alana giden jandarma, bölgede arama çalışması yaptı. İş aygıtıyla kazılan su kuyusundan Aydın Zengin'in cesedine erişildi. Aydın Zengin'in cesedi, Zonguldak Atatürk Devlet Sağlık Kurumu morguna kaldırıldı. Sait Zengin ise operasyonlar için jandarma karakoluna götürüldü.

'EŞİME TECAVÜZ ETTİ, AÇTIĞIMIZ SU KUYUSUNA GÖMDÜM'

Sait Zengin'in cinayeti tek başına işlememiş olabileceğini düşünen savcılık, cinayet ile alakalı üvey anne Ü.Z., Sait Zengin'in bir dostu ile Çanakkale'de yaşayan öbür oğlu A.Z.'yi nezaretine aldı. 4 şahsın jandarmadaki operasyonlarının devam ettiği bilindi.

Sait Zengin'in ilk ifadesinde, cinayeti kendisinin işlediğini söylediği, oğlunun aralıksız kabahat işleyen ve meseleler çıkaran bir birey olduğunu anlattığı, oğlunun üvey annesi olan eşi Ü.Z.'ye tecavüz ettiğini iddia ettiği bilindi. Hadise günü ise ormanlık alana su kuyusu açmak için gittiklerini anlatan Sait Zengin, kuyu içindeyken çalışmayla alakalı aralarında münazara çıktığını ve oğlunun tüfeği kendisine doğrulttuğunu, çıkan boğuşmada tüfeğin ateş almasıyla oğlunun vurularak can verdiğini ileri sürdü. Sait Zengin, korktuğu için oğlu hakkında kayıp ihbarında da bulunmadığını ve cesedini açtıkları su kuyusuna gömdüğünü belirtti.