Oğlunun cesedini ayakkabı ve boynundaki kolyeden teşhis etti, gözyaşlarına boğuldu

Oğlunun cesedini ayakkabı ve boynundaki kolyeden teşhis etti, gözyaşlarına boğuldu

Antalya'nın Finike ilçesinde akarsu yatağında cesedi bulunan Tuna Dalkılıç'ın 41 cenazesi, ailesi tarafından alındı. Oğlunun cesedini pabuç ve boynundaki kolyeden teşhis eden Selahattin Dalkılıç,…

Boldağ Semti Tikenlik mevkisindeki Likya Yolu rotasında dün erkek cesedi görenler jandarmaya haber verdi. İhbar üzerine bölgeye Jandarma Arama Kurtarma JAK Timi ve Finike İlçe Jandarma Komutanlığı takımları sevk edildi. Vaka yerine gelen takımlar, uçurumdaki cesedin Fransa'da yaşayan Tuna Dalkılıç'a ait olduğunu tespit etti. Dalkılıç'ın kayalık bölgede balansını kaybederek düştüğü tanımlandı.

Tuna Dalkılıç'ın cansız vücudu, JAK timi tarafından 800 metre yukarıyadaki yola çıkarıldı, ardından da otopsi için Antalya Adli Tıp Müesseseyi morguna sevk edildi. Dalkılıç'ın başını kayaya çarptıktan sonra uçuruma yuvarlandığı saptandı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinden gelen Selahattin Dalkılıç, Antalya Adli Tıp Müesseseyi morgundaki cesedin 40 yaşındaki oğlu Tuna'ya ait olduğunu pabuç ve boynundaki kolyeden teşhis etti. Baba Dalkılıç, gözyaşlarına egemen olamadı.
Yakınlarına teslim edilen cenazenin Bodrum'da toprağa verileceği bildirildi. Bu arada, Tuna Dalkılıç'ın cep telefonunun hali hazırda kayıp olduğu ifade edildi.

Fransa'da beynelmilel bir kuruluşta video editörü olarak misyon yaptığı bilinen Tuna Dalkılıç'ın, yeni tip koronavirüsten Kovid-19 dolayı işini uzaktan çalışma usulüyle sürdürdüğü belirtildi.

Oğlunun cesedini ayakkabı ve boynundaki kolyeden teşhis etti, gözyaşlarına boğuldu

YÜRÜYÜŞLERE 35 GÜN EVVEL BAŞLAMIŞ

Tuna Dalkılıç'ın beynelmilel bir kuruluşta misyon yaptığı ve iş stresinden kurtulmak için Bodrum'da yaşayan ailesinin yanına geldiği belirtildi. Koronavirüs salgınının başlamasının ardından ailesinin yanında konuttan çalışmaya başlayan Tuna Dalkılıç'ın, 35 gün evvel de Likya Yolu yürüyüşleri ve kamplarına başladığı kaydolundu.

En son 4 gün evvel abiyi Alp Dalkılıç ile yaptığı telefon görüşmesinde "Her şey iyi, hoş gidiyor" dediği bilinen Dalkılıç'tan bu görüşmeden sonra haber alınamadığı belirtildi.

Oğlunun cesedini ayakkabı ve boynundaki kolyeden teşhis etti, gözyaşlarına boğuldu

SON PAYLAŞIMI: YARISI BİTİRİLDİ, HALA DEVAM EDİYOR

Yürüyüşü süresince sürüklediği bazı resimleri de sosyal medya hesabından paylaşan Tuna Dalkılıç'ın 27 Mayıs'ta yaptığı son paylaşımında ise Likya Yolu'nda çekilen bir resmine yer verip, "Yarısı bitirildi, hala devam ediyor" anekdotunu düştüğü ortaya çıktı.

Likya Yolu'nda erkek cesedi olduğu ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen JAK timi, arama neticeyi dün takribî 800 metre derinliğindeki akarsu yatağında Tuna Dalkılıç'ın cesedini bulmuştu.