Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın şehit edildiği yerde anıldı

Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın şehit edildiği yerde anıldı

Batman'ın Kozluk ilçesinde 4 sene evvel PKK'lı teröristlerin hücumu neticeyi şehit olan müzik hocayı Şenay Aybüke Yalçın şehit edildiği yerde anıldı.

İlk misyon yeri Kozluk'ta 9 Haziran 2017 günü karne dağıttıktan sonra evine dönerken, yarıyılın Belediye Başkanı Veysi Işık'ın taşıtına teröristlerce açılan ateş neticeyi ağır yaralanan ve kaldırıldığı sağlık kurumunda şehit olan 22 yaşındaki Yalçın için şehit düştüğü Tepecik Semti Şehit Şenay Aybüke Yalçın Caddesi'nde anma merasimi asıllaştırıldı.

Merasimde, İstiklal Marşı okundu, buraya karanfil vazgeçildi. İlçe Müftüsü Hasan Serçe'nin okuduğu duanın ardından konuşma yapan Kozluk Kaymakamı Eyyüp Güngör, 4 sene evvel şehit olan değerli hoca Aybüke Yalçın'ı anmak için toplandıklarını söyledi.

Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın şehit edildiği yerde anıldı

"İnsanlara Kozluk dediğimizde, 'Şehit hoca Aybüke orada mı misyon yapıyordu?' diye soruyorlar? Şehitlerimiz yalnızca güvenlik eforlarımız değil, sivil şehitlerimiz de var. Vatanımızın her karışı şehitlerimizin kanıyla sulanmış. Bu, bize vazgeçilen emanetin ne kadar bedelli olduğunu gösteriyor. Onların ne bahtta şehit olduklarını ömrümüz süresince unutmamalıyız. Şehitlerimizi unutmadık, unutturmayacağız." diyen Güngör, şehit hocaların yetiştirdiği evlatları emanet olarak gördüklerini kaydoldu.

Şehir Ulusal Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ise 4 sene evvel pespaye terör örgütünün hücumu neticeyi Aybüke hocanın şehit olduğunu belirterek, "Hoca Aybüke'yi kaybettik ancak ebediye dek hep kalbimizde talebeleriyle yaşayacak. Şehitlerimiz bizim için ışıktır. Şehit hocamız Batman'da, Kozluk'ta, Çorum'da, Konya'da ve Türkiye'de yaşıyor. Eğitim camiası olarak hocalarımızı ve tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz." dedi.

Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın şehit edildiği yerde anıldı

Şehit Yalçın'ın hocalığının ilk senesinde ve 22 yaşında olduğunu andırdırarak, "O gün şehidimizin babasının gösterdiği metaneti hiç unutmuyorum. Ulusumuz bu metaneti tüm şehitlerinde gösteriyor. Hiçbir zaman onları unutmuyoruz." biçiminde konuştu.

Anma programına, Şehir Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Şehir Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, Kozluk Belediye Başkanı Ayhan Eren, müessese temsilcileri ve hocalar katıldı.