Okyanusta can pazarı... Hayata böyle tutundu!

Okyanusta can pazarı... Hayata böyle tutundu!

Pasifik Okyanusu'nda gemiden denize düşen adam 14 saat balıkçı şamandırasına tutunarak hayatta kaldı. Bu inanılmaz mücadele dünya medyasına konu oldu.

Pasifik Ummanı'nda çalıştığı gemiden denize düşen bir denizci, ayrılınmış bir balıkçı şamandırasına 14 saat tutunarak hayatta kalmayı muvaffak oldu.

Vidam Perevertilov isimli denizcinin 16 Şubat'ın ilk saatlerinde bir kargo gemisinden suya düştüğü izah etti.

Üzerinde can yeleği olmayan 52 yaşında olan denizci, ufukta gördüğü bir karaltıya yüzme kararı sayesinde hayatta kaldı.

Perevertilov'un eriştiği karaltı balıkçıların ayrıldığı, "deniz çöpü" haline gelmiş bir şamandıra çıktı.Ummanda can pazarı... Hayata böyle tutunduYeni Zelanda haber sitesi Staff'a konuşan Perevertilov'un erkek çocuğu Marat, babasının "20 sene daha yaşlı ve çok yorgun gözükse de en azından hayatta olduğunu" söyledi.

Litvanyalı Perevertilov'un şef mühendis olarak çalıştığı Silver Supporter gemisi Yeni Zelanda'nun Tauranga limanından, ummanda izole bir notkada olan Britanya toprağı Pitcairn'e kargo taşıyordu.

Marat, babasının motor odasındaki vardiyasından sonra sıcakladığını ve başının döndüğünü, kendine gelebilmek için 04:00 civarında güverteye çıktığını ve denize düştüğünü söyledi.

Marat, babasının muhtemelen güvertede bayılarak denize düştüğünü, tayfanın yokluğunu fark etmesinin altı saat sürdüğünü söyledi.

Olayı haber alan kaptan geminin rotasını geri çevirerek Perevertilov'un desturu aramaya başladı.Ummanda can pazarı... Hayata böyle tutunduGemiyi ufukta gören Perevertilov'un tüm gücüyle bağırması sayesinde gemideki bir kişi "zayıf bir insan sesi" duyduğunu söyledi ve dikkatleri şamandıraya çekti.

Marat "Hayatta kalma isteği çok güçlüydü… Ben muhtemelen hemen boğulurdum. Fakat o kendisini fit ve sıhhatli tutan bir insandı. Bence bu sayede hayatta kaldı" diye konuştu.