Öldüren hataya 24 taksitli ceza

Öldüren hataya 24 taksitli ceza

Motosiklet tutkunu Enis Şenel’in 22, vefatına neden olan içkili yaya Mehmet Yıldızoğlu’na 24 taksitli 24 bin lira ceza verildi.

Mehmet Yıldızoğlu 1.5 sene evvel yaya geçişinin yasak olduğu bir noktada, ayyaş olduğu halde karşıya geçmeye çalıştı. Bu sırada yoldan motosikletiyle geçen Enis Şenel, Yıldızoğlu’na çarpmamak için karşı şeride geçerek bir arabayla çarpıştı. Ağır yaralanan Şenel kaldırıldığı sağlık kurumunda yaşamını kaybetti.

BİRİNCİ DERECE HATALI

Kazanın ardından ifadesi alınan Yıldızoğlu, motosikletin kendisine çarptıktan sonra kaçmaya çalışırken düştüğünü iddia etti. Polis raporuna göre o sırada içkiliydi. Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı trafik raporunda birinci derece hatalı bulunan Mehmet Yıldızoğlu’na taksirle vefata sebebiyet verme kabahatinden dava açtı.

Beykoz 2’nci Asliye Ceza Duruşması’ndeki davada ifade veren Yıldızoğlu’nun dostu Ogün Aydın, “O gün birlikteydik. Otobüs durağının orada yaya geçidi yoktu. Vasıtalar süratli geliyordu. Ben karşıya geçmedim ama Mehmet yola indi. Karşı kaldırıma bir adım kala motosiklet Mehmet’e çarpıp karşı şeride geçti” dedi.

PARA CEZASINA ÇEVRİLDİ

Duruşma, Yıldızoğlu’na kolay taksirle vefata sebebiyet verme kabahatinden 4 sene mapus cezası verdi. Bu ceza indirimle 3 sene 4 aya indirildi ve 24 bin lira adli para cezasına çevrildi. Duruşma cezanın 24 denk taksitle ödenmesine hükmetti.