Öldürülen Sıla’nın mesajı: Korkuyorum bir şey olacak

Öldürülen Sıla’nın mesajı: Korkuyorum bir şey olacak

Sıla Şentürk’ü Giresun’da acımasızca katleden Hüseyin Can Gökçek hakkında ‘çocuğu tasarlayarak kasten öldürmek’ suçundan dava açıldı. Gökçek için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. İddia Belgesinde,

Sıla Şentürk, 2019’da henüz 13 yaşındayken internet civarında Hüseyin Can Gökçek 21 ile tanıştı. Bir süre internet üzerinden sonra da surat surata görüşmeye başladılar. Sıla’nın ailesi bu ilişkiyi bilince Hüseyin Can Gökçek, 2021’in mart ayında Ankara’dan Giresun’a geldi ve Sıla’nın ailesiyle görüştü. Konutlarında 5 gün kaldı. İddiasına göre Sıla’nın babası telefonunu hakimiyet etti ve Sıla ile ‘müstehcen’ resimlerini gördü.

Sıla’nın babası şikâyetçi olunca Gökçek tutuldu ve ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan hapsedildi. 35 gün hapiste kaldıktan sonra tahliye oldu. İki aile Sıla ile Hüseyin’i nişanladılar. Bir taraftan Hüseyin Gökçek’in yargılaması da devam ediyordu. Sıla’nın babası şikâyetini geri sürüklemeyince iki aile arasındaki gerilim arkasıydı. Sıla’nın Hüseyin ile görüşmesi yasaklandı. Ancak ikili telefondan görüşmeye devam etti.

‘İÇİMDE SIKINTI VAR’

Hüseyin Can Gökçek, 15 Şubat’ta Giresun’a geldi. 16 Şubat’ta pencereden Sıla’nın evine girdi. Bir süre tartıştılar. Evvel Sıla’yı darp etti. Sonra da bıçakladı ve boğazını keserek katletti. Gökçek tutulduktan sonra cinayetten iki gün evvel Sıla ile yaptığı yazışmalar da tanımlandı ve dosyaya girdi. 14-15 Şubat 2022 tarihli yazışmalarda Gökçek, Sıla’yı tehdit ederek kaçmaya zorluyor:

Hüseyin: Kan alacam senden kan

Sıla: Bekliyorum

H: Bekle, acımadan deşeceğim seni!

S: Ama cezaevine gireceksin bak, kaç ülkeden!

H: O zaman beraber can verelim.

S: Can benim fobim şu, sen cezaevine girersen ben tek kalacağım, sokakta kalacağım.

H: Bir şey olmayacak ben hallettim konut işini.

S: Can içimde sıkıntı var, başımıza bir şey gelecek, azıcık düşün. Neden beklemiyoruz da kaçıyoruz? Kararsızım başımıza bir şey gelecek, yapmayalım bunu.

H: Korkma, babamın savcılıkta tanıdığı var.

S: Korkuyorum, içimde sıkıntı var, büyük bir şey olacak, gel yapmayalım!