Ölü bulunan Ayşenur'un annesi ve dayısı tutuklandı! Kan donduran ifade...

Ölü bulunan Ayşenur'un annesi ve dayısı tutuklandı! Kan donduran ifade...

Burdur'da yatağında ölü bulunan Ayşenur Kazık'ın 2 annesi Kader Karadeniz 23 ile dayısı Hızır Tunç Çetinkaya 19 tutuklandı. Çetinkaya, ifadesinde "Kafam kaldırmadığı zamanlar vurduğum oluyordu. Ses yapıyordu,

Burdur'a bağlı Cemil Mahallesi'nde annesi, anneannesi ve dayısıyla aynı konutta yaşayan Ayşenur Kazık'ın dün sabah yatağında ölü bulunmasının ardından yürütülen soruşturma kapsamında nezaretine alınan anne Kader Karadeniz, anneanne Yüksel K. ve dayı Hızır Tunç Çetinkaya, emniyetteki ifadelerinin ardından akşam saatlerinde savcılığa beğenk edildi.

Anne Kader Karadeniz, savcılık ifadesinde 2017 senesinde Erdi K. ile evlendiklerini, 2018'de oğlu Tacettin'in dünyaya geldiğini, Ayşenur'a 1 aylık hamileyken ayrıldıklarını belirtti. Kader Karadeniz, eski eşinin çocukla ilgilenmediğini, doğumdan sonra kendi üvey babasının popülasyonuna kaydettirdiğini anlattı.

Gözden KaçmasınAyşenur öldü Anne, anneanne ve dayısı gözaltındaAyşenur can verdi! Anne, anneanne ve dayısı gözaltındaHaberi Görüntüle

'KAFAM KALDIRMADIĞI ZAMANLAR VURDUĞUM OLUYORDU'

Dayı Hızır Tunç Çetinkaya ise, "Çocukların bakımını ben yaparım, mamalarını yedirir, altlarını paklerim. İkisini de çok beğenirim. Onlara bakarken çok yoruluyordum. Kafam kaldırmadığı zamanlar vurduğum oluyordu. Olay gecesi de Ayşenur'un ayağına iki kez elimle vurdum. Morluklar o surattan oluşmuştur. Kafasını da koltuğun kenarına vurdum. Ablam işten gelince morlukları sordu. Ben de 'kafasını tahtaya vurdu' dedim. Tepki vermedi. Gece 2'de öbür yeğenim Tacettin uyandı. Ona mama yapıp yattırdım. Ayşenur da uyandı ve ses yapıyordu, 'ses yapma' dedim. Sonra ses yaptığı için ayağımla bir kez vurdum. Ama neresine vurduğumu andırmıyorum. Çok ağladı. Vurduğum için üzüldüm sonra yattı. Öfkelendiğim zaman çocuklara vururdum" ifadelerini kullandı.

Ölü bulunan Ayşenurun annesi ve dayısı tutuklandı Kan donduran ifade...

Çocukların biyolojik babası Erdi K. ise ifadesinde şunları söyledi:
"Yüksel K. yaklaşık 3 ay evvel arayıp yere su döktüğü için Hızır'ın, Tacettin'i ayağından iple kanepeye bağladığını, Ayşenur'u darbettiğini belirtti. Ses kayıtlarını gönderdi. Antalya Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulundum. Hızır'ı arayıp vaziyeti sorduğumda 'Arama çocuklarını. Ararsan çocuklarını öldürürüm' diyerek beni tehdit etti" dedi.

Ölü bulunan Ayşenurun annesi ve dayısı tutuklandı Kan donduran ifade...

ANNEANNE HÜR BIRAKILDI

Kuşkululardan anneanne Yüksel K. ifadesinin ardından hür bırakıldı. Tutuklanma istemiyle adliyeye beğenk edilen Kader Karadeniz, 'ilgisizliği tutumla kasten vefata neden olma', Hızır Tunç Çetinkaya ise 'çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak gidişatta bulunan kişiye karşı kasten öldürme' kabahatinden tutuklandı.

Ayşenur'un biyolojik babası Erdi K., popülasyonda üzerine kayıtlı olduğu Erdoğan Kazık ve anne Kader Karadeniz'den Deoksirübo Nükleik Asit misali alınmasına da karar verildi.