Ölü olarak bulunmuştu... Buket'in annesinden korkunç iddia

Ölü olarak bulunmuştu... Buket'in annesinden korkunç iddia

Konya'da kayıp olarak aranan Bahriye Buket İlhan20 yol kenarındaki boş arazide başından vurulmuş halde cansız vücudu bulunmuştu. Buket'in annesi Sema İlhan, ''Kızımın sevgilisi olduğu iddia…

Hadise, geçen perşembe günü saat 03.30 sıralarında, Hortu Semti Kuzukuyu yolu Hortu Kabirliği yakınında alana geldi. Ailesinin kayıp müracaatı yaptığı Bahriye Buket İlhan’ın, yol kenarındaki boş arazide başından silahla vurulmuş cansız vücudu bulundu. İlhan'ın cenazesi Meram Tıp Fakültesi'nde yapılan otopsinin ardından Ereğli İlçesi Üçgöz Semti’nde toprağa verildi.

Hadiseyle alakalı genç kızın erkek dostu olduğu belirtilen Batuhan B., ile dostu Serkan Ş., ve onun babası Abdullah Ş., nezaretine alındı. Batuhan B. ifadesinde genç kızın intihar ettiğini öne sürerek, ''Ben ve Buket, vasıtayla beraber kabirliğin karşısındaki boş araziye gittik. Buket orada intihar edeceğini söyleyip, çantasından çıkardığı silahı başına yaslayıp, ateş etti. Buket, kanlar içinde yere yığıldıktan sonra silahı alıp, ben de intihar etmek istedim. Sonra panikleyip, dostum Serkan Ş'yi aradım. Serkan, babası Abdullah Ş., ile geldi. Silahı onlara vermiştim. Gizlemişler'' dedi.

Batuhan B., Serkan Ş., ve Abdullah Ş., sevk edildikleri duruşmaca hapsedildi.

BUKET'İN KAPALI BULUNAN TELEFONU ARAŞTIRILACAK

Bahriye Buket İlhan’ın sosyal medya hesabından ‘'Bu yaşama tutunmak için çok mücadele sarf ettim. Kim ne derse desin çok uğraştım. Yine beğenebilmek, hoşlanılmak için uğraştım ama elimden geleni yaptım. Ben muvaffak olamadım yapamadım. Ama umarım siz yaparsınız. Bu yaşam bana çok ağır geldi. Taşıyamayacağım yükleri verdi. Yapamam dedim, yap dedi. Beni hoşlanan, yanımda olan herkesten özür dilerim. Ağladığım için kızdınız, küstüğüm için kızdınız ama öğrenil ki hepsi destek çığlığıydı siz dinlemediniz. Annem, en çok senden özür dilerim, ne olur beni bağışla ama ben sabredemedim. Bu yaşıma kadar getirdin. Şayet sen olmasaydın bu kadar durmazdım. Hakkınızı helal edin. Hepinizi çok hoşlanıyorum, bağışlayın. Dip anekdot: Kabir taşıma 'Bu ilk can verişim değil' yazın. Vasiyetim olsun. Hepinizi çok hoşlandım. Biraz iyi kafayla yazdım aldırmayın” paylaşımda bulunduğu ortaya çıktı. Genç kızın, hadisenin yaşandığı arazide kapalı halde bulunan cep telefonu da araştırmak üzere Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilirken, vefatıyla alakalı soruşturma da devam ediyor.

ANNE İLHAN: BAŞKALARININ EVLATLARINI KAYBETMESİNİ İSTEMİYORUM

Bahriye Buket İlhan'in annesi Sema ilhan, sosyal meyda hesabından kızının vefatıyla alakalı ileti paylaştı. İlhan, ''Bahriye Buket İlhan'in annesi Sema ilhan olarak büyük bir efkâr içerisinde tam Ereğli milletine ve vicdanı olan herkese sesleniyorum. Ben emek emek nice güçlüklerle yetiştirdiğim evladımı kaybettim, ama başkalarının evlatlarını kaybetmesini istemiyorum. Gaddar vicdansız aç kurtlara evlatların yem olmasını kabul etmiyorum. Böyle canilerin dışarda özgürce elini kolunu sallayarak dolaşmaması için tüm yetkilerden takviye bekliyorum'' ifadelerinde kullandı.

Kızına tuzak kurulduğunu öne süren anne İlhan, iletisinin devamında, ''Kızımın sevgilisi olduğu iddia edilen şahsın bir hafta evvelinde kızımla tanıştırılmış bir şahıs olduğunu ve emellerinin kızıma tuzak kurmak olduğu belirtmek isterim. Kızımın yaşadığı bu haksızlığın gaddarlığın üstüne acılı bir anne olarak palavra yanlış yapılan yorumlara hem hayret ediyor, hem de kahroluyorum. İnsanlardan bu mevzuda hassasiyet bekliyor ve hakikatleri öğrenmeden yapılan gelişigüzel haberlere de haysiyet etmemelerini rica ediyorum. Adalet istiyorum. Artık genç kızlar tuzağa düşürülmesin. Masum evlatlarımızın kanı yerde kalmasın.'' dedi.